Највећа туристичка атрaкција у Србији неће радити до 20. јуна, никад дужа пауза за златиборску Голд Гондолу: Инсталира се и тестира нових 18 кабина које стижу из Француске (ФОТО)
Чајетина - Највећа туристичка атракција у Србији Голд Гондола на Златибору у наредном периоду дочекаће нове путнике у проширеном саставу. Неретко су се могли видети огромни редови испред најдуже панорамске гондоле на свету, али сада ће томе доћи крај јер је планирано да се постави још 18 кабина.
„Оно што се показало као један од највећих проблема, били су велики редови нестрпљивих гостију на почетној станици. Управо зато смо крајем 2021.године, уз подршку Општинске управе Чајетина, започели преговоре са француским произвођачем опреме Пома у вези са набавком 18 кабина”, истиче Бојана Божанић, директорка ЈП “Голд гондола” и додаје да ће уз укидање епидемиолошких мера капацитет кабина бити враћен на предвиђених 10 особа што ће скратити период чекања.
Обимни радови на инсталацијама и тестирању нових кабина, као и изградња и монтирање наткривки на почетној и крајњој станици разлог су што златиборска гондола неће радити у периоду од 9. маја до 20. јуна.
"Од свог оснивања ЈП “Голд гондола” константно улаже у унапређење рада и услуга, истовремено подижући безбедност на највиши ниво. Максимално смо се трудили да застоји у раду, због тих иновација, буду што краћи и да што мање утичу на наше пословање. Пролеће смо дочекали са досад најобимнијим улагањима", додаје Божанић.
Осим изградње и монтирања наткривки на почетној и крајњој станици, планирано је и побољшање система као и софтверских решења.
„Како би планирани радови минимално утицали на наше пословање одлучили смо се за период између првомајских празника и почетка летње сезоне. Прецизније речено радови ће почети 9. маја и трајаће до 20. јуна. Надамо се да ће све тећи по плану и да ћемо спремно дочекати почетак летње сезоне”, каже Бојана Божанић.
РИНА