Ronioci i spasioci daju sve od sebe, ali reka je jača: Raste vodostaj Morače, za danas obustavljena potraga za majkom i detetom     ·     Muškarac na ulici pred svima pretio smrću predsedniku Vučiću: Odmah uhapšen i sproveden u stanicu, odredjeno mu zadržavanje     ·     NIS isplaćuje prvi kupon obveznica: Evo kada stiže novac investitorima     ·     Jovanov: Brutalne laži opozicije - u strahu se velike oči, a oni znaju zašto se plaše ukidanja imuniteta     ·     Dim je počeo da izbija, ljudi su izašli: Požar u stanu stambene zgrade u centru Čačka, na licu mesta vatrogasci-spasioci sa dva vozila     ·     Sa ovog mesta pruža se spektakularan pogled na jezero Gazivode: Tutin se polako budi i postaje sve posećenija destinacija, netaknuta priroda najbolja je preporuka (FOTO)     ·     Neverovatna kolekcija, na kojoj bi mu pozavideli mnogi: Slobodan iz Užica ima neobičan hobi i strastveni je kolekcionar maketa autića - ne žali ni vreme, ni novac (FOTO)     ·     Smrad je nesnosan, požari su svakodnevni: Preko 4.000 građana Valjeva traži hitno zatvranje i sanaciju deponije, pa kažu - gubimo strpljenje čekajući rešenje     ·     Od 50 do 900 radnika stiglo se brzo, a onda se otišlo pod stečaj: Rasprodaje se pokretna imovina poznate kompanije, postupak pokrenuo Privredni sud     ·     Pokušaj masakra u Nikšiću: Dva brata izbodena nožem u brutalnoj tuči, jedan zadobio ubodne rane u grudni koš, drugi u predelu stomaka     ·     Srdjano Nogo u bekstvu: Tužilaštvo naložilo privođenje, telefon ostavio kod kuće     ·     Radiša Ilić bivši golman Partizana izvršio samoubistvo     ·    


Autor: RINA.rs


Година јубилеја за РТВ: Дуг пут пређен од Радиjа НС до медијског сервиса који извештава на 16 језика


Нови Сад – Радио телевизија Војводине ове године прославља читавих седам деценија постојања. Овај медијски сервис почео је са радом 31. марта 1949. године, када је Главни одбор Народне скупштине Војводине донео одлуку о формирању Радиа Новог Сада, који је тада програм пласирао на пет језика. Данас, 70 година касније овај новосадски медиј извештава на чак 16 језика националних мањина, а новинари и остали медијски делатници коначно ће бити пресељени у нову зграду, а руководство очекује да ће управо тај потез утицати на то да гледаоци добију још квалитетнији и бољи програм.

 

„Свака мањинска заједница има свој програм, бира теме и управо због тога је Радио телевизија Војводине данас најпознатија јавна установа РТВ. За све ове године прикупила је доста знања, искуства и мислим да је то највеће богатство са којим тренутно располажемо. Оно што нам је недостајало то су бољи услови за производњу програма и мислим да ћемо то добити захваљујући новој згради. Прелазак у нову зграду захтеваће од свих нас да будемо као и наше колеге који су стварали РТВ. Убеђен сам да ће ново окружење и нова техника људима дати полет да почну да размишљају на другачији начин, шта се од радија и телевизије очекује у 21 веку, како да се приближимо слушаоцима и гледаоцима као да будемо гледанији и слушанији. Нова зграда значи нови почетак за све као и потребу да се усавршавамо“, поручио је Јожеф Клем, заменик генералног директора РТВ.

 

Вредни и марљиви радници РТВ – а, у складу са својим могућностима унапређивали су овај медијски сервис, а потрудили су се и да иду у корак са модерним технологијама.

 

„Покрајински медијски јавни сервис данас има седам медијских платформи, две телевизијске, три радијске, интернет портал и интернет омладински радио програм који се емитује на српском и још 15 језика националних заједница“, рекла је Соња Кокотовић, директорка програма РТВ.

 

Великим напором колега са РТВ у току бомбардовања ова телевизија није правила паузу, и тада су читаоци, слушаоци и гледаоци могли да их прате.

 

„Последњих 15 година у Србији функционише савремена софтверска прича, интернет размена информација. Али брже и једноставније је договор с аколегом, ако су свих седам медија у једној згради то значи да се бзо и лако договорите са колегом, уколико су сви на једном месту бољи је садржај и квалитет. Имаћемо пет студијских програма и за радио програм“, рекла је Кокотовић.

 

Активности поводом обележавања јубилеја, 70 година од оснивања покрајинског јавног сервиса трајаће читаве године и емисије ће бити посвећене историјату РТВ, а како би се програм унапредио биће одржано 17 такмичења тонских снимака „Тактонс“ у чијем фокусу је унапређење квалитета програмског садржаја. Стога ће једна од тема Тактонса али и годишње конференције Европске асоцијације регионалних медијских центара ЦИРКОМ Регионал која ће бити одржана 30 и 31 маја у Новом Саду. У наредном периоду биће организована јавна снимања, радијске емисије широм Војводине како би се боље ослушнуле реакције публике а акценат ће бити на младима.

 

РИНА


22.05.2019.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO