Ronioci i spasioci daju sve od sebe, ali reka je jača: Raste vodostaj Morače, za danas obustavljena potraga za majkom i detetom     ·     Muškarac na ulici pred svima pretio smrću predsedniku Vučiću: Odmah uhapšen i sproveden u stanicu, odredjeno mu zadržavanje     ·     NIS isplaćuje prvi kupon obveznica: Evo kada stiže novac investitorima     ·     Jovanov: Brutalne laži opozicije - u strahu se velike oči, a oni znaju zašto se plaše ukidanja imuniteta     ·     Dim je počeo da izbija, ljudi su izašli: Požar u stanu stambene zgrade u centru Čačka, na licu mesta vatrogasci-spasioci sa dva vozila     ·     Sa ovog mesta pruža se spektakularan pogled na jezero Gazivode: Tutin se polako budi i postaje sve posećenija destinacija, netaknuta priroda najbolja je preporuka (FOTO)     ·     Neverovatna kolekcija, na kojoj bi mu pozavideli mnogi: Slobodan iz Užica ima neobičan hobi i strastveni je kolekcionar maketa autića - ne žali ni vreme, ni novac (FOTO)     ·     Smrad je nesnosan, požari su svakodnevni: Preko 4.000 građana Valjeva traži hitno zatvranje i sanaciju deponije, pa kažu - gubimo strpljenje čekajući rešenje     ·     Od 50 do 900 radnika stiglo se brzo, a onda se otišlo pod stečaj: Rasprodaje se pokretna imovina poznate kompanije, postupak pokrenuo Privredni sud     ·     Pokušaj masakra u Nikšiću: Dva brata izbodena nožem u brutalnoj tuči, jedan zadobio ubodne rane u grudni koš, drugi u predelu stomaka     ·     Srdjano Nogo u bekstvu: Tužilaštvo naložilo privođenje, telefon ostavio kod kuće     ·     Radiša Ilić bivši golman Partizana izvršio samoubistvo     ·    


Autor: RINA.rs


Преминуо новинар Зоран Марјановић из Горњег Милановца: Био је дугогодишњи дописник из Западне Србије и радио за многе медијске куће


Горњи Милановац - Новинар Зоран Марјановић (1956) премино је јутрос након краће болести у породичном дому у Горњем Милановцу. Марјановић је из плејаде репортера и уредника који су обележили једно време и који је читав свој радни век провео радећи новинарски посао.

Након завршетка гимназије и Природно-математичког факулатета у Београду новинарску каријеру започео је као уредник у „Дечјим новинама” у Горњем Милановцу, а потом је основао ДЕН Радио, прву радио станицу у Горњем Милановцу, где је обављао послове главног и одговорног уредника и директора.

У даљем току каријере именован је за главног и одговорног уредника Телевизије Горњи Милановац, а упоредо је радио као дописник из рудничко-таковског краја за Радио Беогад, Танјуг (у једној новнарској смени био и дописник из Приштине), Срну, Национал, Балкан, Ревије 92 .

Једно време као стално запослен новинар радио је у „Гласу јавности” и „Куриру”. Од 2009. године па све до смрти био је новинар у франкфуртским „Вестима” покривајући Западну Србију, а упоредо сарађивао и са „Информером” и „Српским телеграфом”. Био је члан Суда части Удружења новинара Србије и један од оснивача Удружења медија ии медијских радника са седиштем у Чачку.

Остаће упамћен као веома коректан човек и новинар који је радио за највеће медијске куће у бившој Југославији.

Иза Марјановића остали су супруга и двојица синова, Марко и Михаило.

Породица је саопштила да ће опело покојном Зорану Марјановићи да буде служено сутра у четвртак 9. јуна у 11.00 часова испред капеле на Градском гробљу у Горњем Милановцу.

РИНА


08.06.2022.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO