Тодоровић: Сва градска имовина биће пописана до краја 2020. године
Чачак - У граду постоји око шест хиљада локација које је потребно обићи, пописати и утврдити вредност имовине, изјавио је на данашњој конференцији за медије градоначелник Чачка Милун Тодоровић.
Он истиче да град Чачак ништа није отуђио док се претходно није урадила процена и вештачење од стране пореске управе и судских вештака.
,,Када се уради процена, онда се та имовина да на јавни оглас системом јавне лицитације. Право на учешће на лицитацијама имају сви и физичка и правна лица. Оно што је веома важно је то да је све јавно”, рекао је Тодоровић.
Први човек града на Морави каже да ће уз помоћ система Exchange 5 успети да попишу сву имовину до краја 2020. године.
,,Мислим да ни једна локална самоуправа у Србији нема пописану имовину, чак и оне које су мање од Чачка, али знам да ће Exchange 5 систем много помоћи локалним самоуправама, поготову Чачку који је ушао у тај програм и од којег смо добили велики новац,”, рекао је Тодоровић додајући да је потребно много људи и добар програм како би се тај посао обавио.
,,Надам се да ћемо кроз овај програм то да дефинишемо и да ћемо у наредних неколико година имати пописану имовину. Имовина постоји у катастру непокретности и тренутно је тешко утврдити вредност, из разлога што сваки објекат мора да се вештачи. Морам рећи да комисија која врши попис, ради то квалитетно, зато што у свом тиму има доста младих људи који су се посветили свом послу. Имамо и неке нове људе на озакоњењу, али недостаје нам људи као и алата са којим треба да се ради. Веома је то обиман посао, али убеђен сам да ћемо га завршити до краја рока”, рекао је Тодоровић.
РИНА