"Ubiću te u ponedeljak. Bićeš mrtav": Udruženje medija i medijskih radnika osudilo pretnje direktoru Srpskog telegrafa     ·     Talačka kriza i najgore nasilje: Vučićević oštro osudio blokadu ispred sedišta Informera, niz performansa od strane studenata     ·     Vučić čestitao Ramazanski bajram svim vernicima islamske veroispovesti     ·     MUP objavio fotografije lica za koje se sumnja da su napali četvoricu mladića u Novom Sadu     ·     Ogromna količina padavina alarmirala sve službe u Kladovu: Reka oštetila pristupni put, teška mehanizacija odmah upućena na teren (FOTO)(VIDEO)     ·     Uzbuna u NP Beljanica kod Bora: Gorska služba i MUP u jurnjavi kroz šumu tragaju za petoro nestalih     ·     Pikap prevrnut na bok, razbijeno staklo i otpao točak: Saobraćajna nezgoda kod Zlatibora     ·     Raste nivo reke Drine kod Loznice, meštani u pripravnosti: Za sada se reka izliva samo na teritoriji Bosne i Hercegovine, situacija se prati iz sata u sat (FOTO)(VIDEO)     ·     Drama u Rusiji: Eksplodirala Putinova limuzina     ·     Osuđen na 11 godina, ali to nije konačna odluka? Podneta žalba na presudu za Igora Avramovića koji je ubio Ervina Ćelahmetovića     ·     Tramp izabrao novog ambasadora SAD u Srbiji: To je Mark Brnović     ·     Sa fantomkom na glavi upao u novu zgradu, ukrao bicikl i original parfeme: Nesvakidašnja pljačka u Čačku     ·    


Autor: RINA.rs


Oтварање Форверка очекује се у јуну: Креће са радом фабрика која ће у Чачку запослити 1000 људи


Чачак – Предузеће Форверк које је саграђено у Прељини на простору од 40 000 метара квадратних, биће највероватније отворено око 12. јуна ове године. Међутим, могућа су мања померања док се датум не усагласи са немачким инвеститорима, сазнаје агенција РИНА.

Отварање фабрике Форверк  је огроман корак напред за чачанску привреду, јер ће у овом предузећу бити запослено преко 1000 људи. До сада је своја радна места око 150 радника.

“Инвестиција је вредна скоро 70 милиона евра, град Чачак је урадио комплетну инфраструктуру као и планска акта, што ће бити враћено граду кроз запошљавање око 1000 Чачана”, казао је за РИНУ градоначелник Чачка Милун Тодоровић. 

Овај индустријски погон обухвата три фирме: „Форверк драјтек”, „Форверк аутотек” док је трећа фирма у саставу „Форверка” али носи назив „Елдизи”.

Овде ће се израђивати аутомобилски делови за Фолксваген, БМВ, Мерцедес, Форд и Бентли и то од пластике, метала и гуме.

РИНА


13.05.2020.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO