Godinama unazad zlostavljao roditelje: Uhapšen muškarac u Kragujevcu zbog teškog arsenala koji je posedovao     ·     Izlila se reka Zapadna Morava u selu Zablaće kod Čačka: Za sada nema opasnosti za meštane, ekipe na terenu     ·     Drama u Ćupriji: Stariji muškarac upao u bunar, izvlačili ga vatrogasci-spasioci     ·     Kinezi otkrili novo nalazište zlata i bakra u istočnoj Srbiji     ·     Grad Kragujevac neće tolerisati nemar i kolaps, gradjani su besni sa razlogom: Rok do 2. aprila za sanaciju ulica, prete suspenzije     ·     Oni su heroji koji 15. aprila stupaju na stražu: Na teritoriji Čačka ove sezone biće aktivno 25 strelaca, milion dinara više izdvojeno iz budžeta za protivgradnu zaštitu     ·     Poplavljeni kej i šetalište u Prijepolju: Lim se izlio u naselju Šarampovo, postavljene mobilne barijere (FOTO)     ·     Optužnica protiv osumnjičene za pokušaj ubistva tokom blokade na Novom Beogradu     ·     Šestocifrena plata u Moravičkom okrugu samo u Lučanima: Ovo su prosečne januarske zarade, Dragačevci još uvek ubedljivi na tronu     ·     Raste nivo Đetinje, voda se izlila na pojedinim mestima: Nadležne ekipe sve vreme na terenu, situacija se prati iz sata u sat (FOTO)(VIDEO)     ·     Tamara i Nemanja vratili se sa decom na selo i žele da rade: Dobri ljudi izgradiće im kuću i štalu - sjajne vesti danas iz Priboja (FOTO)     ·     Borba Ćalovića i Jelesijevića za lidera čačanske opozicije je dugo komična, a sada postaje opasna: Gradski odbor SNS oglasio se saopštenjem     ·    


Autor: RINA.rs


Они су се упутили на најдужи литију за одбрану светиња до сада: Александар, Милош и Чедо пешке кренули од Хиландара до Острога, на пут дугачак 1200 километара (ФОТО)


Да не дају светиње и да је вера у Христа и даље веома битна и несаломива на најбољи начин показаће Александар Бабић из Пријепоља, Милош Ајковић из Зете и Чедо Ђачић из Пријепоља. Они су се упутили пешке на ходочашће дуго скоро 1200 километара, а пут који ће проћи раздваја две велике светиње – манастире Хиландар и Острог.

„Желимо у духу православља, молитвом, слогом и жртвом да покажемо како се бране и не дају светиње. Кренули смо пре пет дана и уколико све буде било како треба на крајње одредиште, са српском заставом, стићићемо за неких 40 дана“, рекао је за РИНУ Александар Бабић.

За очување светиња у Црној Гори и на Косову и Метохији, овај српско-црногорски тандем проћиће преко Грчке, Бугарске, Србије, а крајња тачка јесте манастир посвећен Светом Василију Острошком код Никшића у Црној Гори.

„Колико ћемо колометара дневно прелазити, зависи од нашег стања. Није лако, али испред нас имамо јак циљ и мотивацију и то је оно што нам сваки дан даје снагу да десетине километара оставимо иза нас. Кроз Грчку и Бугарску спаваћемо у шаторима и под отвореним небом, а кроз Србију и Црну Гору имаћемо обезбеђен смештај. Више идемо по шумама и ливадама, јер асфалт је изузетно тежак за пешачење. Сналазимо се како морамо, да би остварили нашу крајњу жељу и показали колико је важно очување наших светиња“, каже Александар.

Овим путницима намерницима, кондиције али и искуства на овако дугим пешачењима не недостаје. Сви су иза себе оставили дугачка ходочашћа. Александар и Милош из Зете заједно су препешачили пут од Храма Светог Саве до Храма у Подгорици, а Пријепољац и Чедо били су на ходачашћу у Хиландару.

РИНА

 

 


15.07.2020.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO