Др Луковић донео добре вести: Боља ситуација у Чачку, предузете мере дале резултате
Чачак - Руководилац тима за праћење ширења корона вируса у Чачку др Михаило Луковић изјавио је вечерас да је у том граду ситуација боља те да предузете мере дају резултате.
"Крајем прошле недеље предвиђали смо пад оболелих у амбулантама. Са сигурношћу могу да кажем да ћемо и крајем ове недеље имати релаксирање болничких капацитета", навео је Луковић за РИНУ и додао да је у најтежем тренутку свакодневни прилив био велики са по 26-28 пацијената.
Каже да је ванредна ситуација на територији Чачка била уведена почетком јула и да је било за очекивати да ће за 15 дана уведене мере дати резултате.
"Од среде практично у Општој болници у Чачку немамо пораст броја оболелих, од 181 пацијента", истакао је Луковић.
Према његовим речима, у нешто већем броју пристижу пацијенти из Ивањице.
"Зазиремо од тога да се не деси неки инцидент са старачким домом или са затвором итд... Међутим, сви могу да рачунају да ће бити збринути", закључио је Луковић.
У Моравичком округу највише новоинфицираних је у Ивањици, док је тренутно најповољнија епидемиолошка ситуација на територији општине Лучани.
РИНА