Мечка са два мечета упала у сеоско домаћинство Недића на Муретници: Развалила тор и одвукла џак кукуруза (ФОТО)
Нова Варош - У домаћинство Мирољуба Недића из нововаршкосг села Негбине током ноћи банули су незвани и опасни посетиоци. Мечка са два мечета развалила је врата на амбару и извукла џак кукуруза.
"Изгледа да су се пробудили из зимског сна и јако су гладни. Кад сам јутрос обилазио имање видео сам разваљена врата на амбару, мислио сам да су у питању лопови. Кад сам ушао унутра видео сам мање и веће медвеђе стопе. Виде се и трагови канџи на вратима, насталих кад је мечка покушала да развали врата", рекао је за РИНУ Мирољуб.
Мечка са мечићима вукла је џак кукуруза како би нахранила себе и младе око 150 метара, а Мирољуб претпоставља да кад су виделе светло у кући или чули гласове да су побегли, а џак оставили.
"Нису ништа појели одмах, извукли су џак и носили га као човек да га носи, све за онај горе завезани врх. Кад су га бацили део кукуруза се просуо, осим што су развалили врата никакву другу штету нису направили. Трагови показују да је обилазила и око штале у којој се налазе овце", каже овај домаћин из Негбина.
Ово није први пут да се у планинска села на обронцима Муртенице спуштају дивље животиње, али до сада нису правиле веће штете у пољоприврдним домаћинствима.
"Кажу да мечка понавља свој долазак кроз пар дана опет, враћа се на место на ком је првобитно нашла храну. Мораћу да поведем рачуна о штали, али и о кукурузу", рекао је Недић.
РИНА