Јаке домаће компаније су мотор покретач српске привреде: Унапређење пословне инфраструктуре и развој предузетништва циљеви ресорног министарства
Пријепоље – Министарка привреде Анђелка Атанасковић, боравила је у радној посети општини Пријепоље. Након састанка са општинским руководством обишла је домаће компаније које ту послују и поручила да је подршка ресора који води усмерена на унапређење пословне инфраструктуре, развој предузетништва и ка великим инвестицијама.
Атанасковић је рекла да је циљ министарства да се кроз дијалог са представницима привреде настави унапређење пословног окружења како би могли даље да шире посао и запошљавају нову радну снагу.
„Желимо да чујемо са каквим се изазовима сусрећу, да промовишемо видове подршке коју пружа Министарство привреде, али и да заједнички градимо бољи привредни амбијент који ће омогућити бољи живот наших грађана“, истакла је Атанасковић.Према њеним речима, зато су и организовани обиласци привредних субјеката.
„У разговору са представницима локалних самоуправа и привредницима, на локалу, можемо да видимо шта је неопходно да се уради како би унапредили своје пословање, али и да покажемо примере добре праксе, односно да покажемо да у Србији може добро да се послује“, додала је Атансковић.
Председник општине Пријепоље Владимир Бабић рекао је да су упознали министарку са функционисањем привреде у тој општини и захтевима привредника.
„Разговарали смо о трендовима које би требало да пратимо, који су то проблеми које морамо решавати, које су наше обавезе и задаци, а где може министарство да нам помогне“, рекао је Бабић.
Есад Хоџић рекао је да посета министарке за њих представља подстицај и подстрек за још бржи развој.
„То је показатељ и да држава озбиљно размишља и прави стратегију о оваквим, малим и средњим предузећима која су у овим крајевима показала да се развијају и запошљавају раднике упркос пандемији корона вируса“, рекао је Хоџић, заменик председника општине Пријепоље.
РИНА