Локализован пожар у чачанској Слободи: Нема људских жртава, евакуисани сви радници из друге смене
Чачак - У вечерашњој експлозији у компанији Слобода повређена су два мушкарца и једна жена. Детонација се догодила на око километар удаљености од производних погона, али од силине попуцали су прозори и радници су задобили посекотине. Један пацијент је задржан на одељењу интензивне неге, али према информацијама из чачанске болнице није животно угрожен. Сви радници су успешно евакуисани из фабричког круга.
"Најважније је да нема људских жртава. Професионалне ватрогасне јединице компаније "Слобода" и МУП - Сектор за ванредне ситуације извршили су два извиђања. Пожар је локализован и угашен", изјавио је градоначелник Чачка Милун Тодоровић.
Као мера предострожности наложена је евакуација становништва које живи у непосредном окружењу фабрике.
"Град Чачак је организовао евакуациони пункт на Градском стадиону за грађане који немају алтернативи смештај. Резервисани су хотелски капацитети у граду за евентуални прихват наших суграђана. До сада су две породице смештене у хотел", каже Тодоровић.
Још увек се не зна тачан узрок акцидента и чека се званично саопштење руководства фабрике.