Ronioci i spasioci daju sve od sebe, ali reka je jača: Raste vodostaj Morače, za danas obustavljena potraga za majkom i detetom     ·     Muškarac na ulici pred svima pretio smrću predsedniku Vučiću: Odmah uhapšen i sproveden u stanicu, odredjeno mu zadržavanje     ·     NIS isplaćuje prvi kupon obveznica: Evo kada stiže novac investitorima     ·     Jovanov: Brutalne laži opozicije - u strahu se velike oči, a oni znaju zašto se plaše ukidanja imuniteta     ·     Dim je počeo da izbija, ljudi su izašli: Požar u stanu stambene zgrade u centru Čačka, na licu mesta vatrogasci-spasioci sa dva vozila     ·     Sa ovog mesta pruža se spektakularan pogled na jezero Gazivode: Tutin se polako budi i postaje sve posećenija destinacija, netaknuta priroda najbolja je preporuka (FOTO)     ·     Neverovatna kolekcija, na kojoj bi mu pozavideli mnogi: Slobodan iz Užica ima neobičan hobi i strastveni je kolekcionar maketa autića - ne žali ni vreme, ni novac (FOTO)     ·     Smrad je nesnosan, požari su svakodnevni: Preko 4.000 građana Valjeva traži hitno zatvranje i sanaciju deponije, pa kažu - gubimo strpljenje čekajući rešenje     ·     Od 50 do 900 radnika stiglo se brzo, a onda se otišlo pod stečaj: Rasprodaje se pokretna imovina poznate kompanije, postupak pokrenuo Privredni sud     ·     Pokušaj masakra u Nikšiću: Dva brata izbodena nožem u brutalnoj tuči, jedan zadobio ubodne rane u grudni koš, drugi u predelu stomaka     ·     Srdjano Nogo u bekstvu: Tužilaštvo naložilo privođenje, telefon ostavio kod kuće     ·     Radiša Ilić bivši golman Partizana izvršio samoubistvo     ·    


Autor: RINA.rs


Стиже још радника, појачава се интензитет радова: Коначно се зна тачан датум отварања деонице аутопута од Прељине до Паковраћа, на велики празник биће исписана историја (ФОТО)


Чачак - Сви радови на изградњи деонице аутопута од Прељине до Паковраћа су завршени, а тренутно се врше техничке провере безбедности и кад то буде завршено деоница ће бити пуштена у саобраћај, нагласио је министар саобраћаја, грађевинарства и инфратсруктуре у Влади РС, Томислав Момировић.


"Аутопут није новогодишњи поклон, па да мора бити завршен баш тачно 31. децембра. На овај капитални пројекат чекало се пола века и буквално је питање дана када ћемо присуствовати отварању деонице од Прељине до Паковраћа. Да ли је то за десет или месец дана мање је важно, али ће до Сретења сигурно бити отворено", рекао је министар. 


Деоница аутопута Милош Велики од Прељине до Паковраћа од великог значаја је за све грађане Западне Србије, јер ће њеним пуштањем у саобраћај бити растерећена обилазница око Чачка, где се сваког викенда праве огромне гужве у саобраћају.


"Најважније нам је да испунимо све услове, како би деоница била максимално безбедна за саобраћај. То ће свакако бити велики дан за све грађане Србије, али са тим нема стајања, већ се пуним интензитетом наставља даља изградња аутопута даље ка Пожеги", каже Момировић.


Директор пројекта Шо Ðи Шанг, представник кинеске комапаније која изводи радове, рекао је да ће након празника бити ангажован већи број радника како би радови били интензивирани и све било завршено у најкраћем року.


РИНА


11.01.2022.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO