"Ubiću te u ponedeljak. Bićeš mrtav": Udruženje medija i medijskih radnika osudilo pretnje direktoru Srpskog telegrafa     ·     Talačka kriza i najgore nasilje: Vučićević oštro osudio blokadu ispred sedišta Informera, niz performansa od strane studenata     ·     Vučić čestitao Ramazanski bajram svim vernicima islamske veroispovesti     ·     MUP objavio fotografije lica za koje se sumnja da su napali četvoricu mladića u Novom Sadu     ·     Ogromna količina padavina alarmirala sve službe u Kladovu: Reka oštetila pristupni put, teška mehanizacija odmah upućena na teren (FOTO)(VIDEO)     ·     Uzbuna u NP Beljanica kod Bora: Gorska služba i MUP u jurnjavi kroz šumu tragaju za petoro nestalih     ·     Pikap prevrnut na bok, razbijeno staklo i otpao točak: Saobraćajna nezgoda kod Zlatibora     ·     Raste nivo reke Drine kod Loznice, meštani u pripravnosti: Za sada se reka izliva samo na teritoriji Bosne i Hercegovine, situacija se prati iz sata u sat (FOTO)(VIDEO)     ·     Drama u Rusiji: Eksplodirala Putinova limuzina     ·     Osuđen na 11 godina, ali to nije konačna odluka? Podneta žalba na presudu za Igora Avramovića koji je ubio Ervina Ćelahmetovića     ·     Tramp izabrao novog ambasadora SAD u Srbiji: To je Mark Brnović     ·     Sa fantomkom na glavi upao u novu zgradu, ukrao bicikl i original parfeme: Nesvakidašnja pljačka u Čačku     ·    


Autor: RINA.rs


Најдужа панорамска гондола на свету добија ново рухо: Почетна станица од нове године знатно измењена, туристи ће бити заштићени од ветра, снега и кише


Чајетина - Најдужа панорамска гондола на свету, увелико се припрема за предстојећу зимску сезону у којој ће љубитеље златиборских пејзажа сачекати у знатно комфорнијим условима. У току је постављање носеће конструкције надстрешнице на почетној станици која ће свим туристима  пружити комфорнији амбијент.

 

- Наизглед веома атрактивна грађевина, надстрешница висине 11,5 метара и дужине 32 метра, красиће почетну станицу у којој ће поред дела за продају карата, бити и пратећи садржаји, трогвинско-угоститељски и помоћни објекти. Пројектом надстрешнице се тежило ка очувању природног амбијента како би се што боље искористиле визуре у односу на терен и уклапили сви садржаји у изглед будуће управне зграде Голд гондоле. Изглед новог објекта управне зграде биће прилагођен планинском амбијенту. Зидови ће бити обложени масивним каменим плачама у комбинацији са плочама у дрводекор дезену - казала је Бојана Божанић, директорка ЈП „Голд гондола Златибор“

 

Путници ће на једном месту моћи да купе карте и уђу у кабине у простору који је потпуно заштићен од ветра, снега и кише, а запослени у ЈП „Голд гондола Златибор“ ће радити у доста пријатнијим условима.

 

Иако сама по себи атрактивна и јединствена у региону, Голд Гондола на Златибору, и у наредном периоду наставиће да помера све границе. Након што је уграђено још двадесет кабина, планирано је и додатно приширење и то у виду крака према Чиготи.

 

Почетна станица, у новом изгледу, биће пуштена у рад до краја године.

РИНА


27.10.2022.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO