Teška saobraćajna nezgoda na magistralnom putu Čačak–Raška, vatrogasci izvukli vozača: Prevrnuo se kamion kod Maglića, saobraćaj obustavljen (FOTO)(VIDEO)     ·     Drvoseče sekle, a šumar ćutao o kradji: Palo hapšenje u Crnoj Gori zbog nelegalne seče četirana, država odštećena za blizu osam hiljada evra     ·     Zavijaće sirene nad Bajinom Baštom: Stanovnici, ne paničite – ovo je razlog     ·     Svekrva je naučila zanatu od kog je ona napravila lep posao, a nakon 20 godina čekanja sada je u drugom stanju: Jelena iz Čačka pokazuje da je sve moguće ukoliko to zaista i želite (FOTO)     ·     Srce mu jedva kuca, svi se udružili da pomognu: Mirel ujedinio Novovarošane, potrebna mu je pomoć u teškoj borbi sa bolešću     ·     Gađao sina daljinskim, pa mu određen pritvor: Muškarac iz Podgorice osumnjičen za krivično delo nasilje u porodici     ·     Sjajna vest: Počela letnja sezona na aerodromu Morava u Lađevcima, prvi avion poleteo za Istanbula a iz ove vazdušne luke leti se i za Tivat i Solun     ·     Dežurne ekipe Hitne pomoći u Kragujevcu neprestano na terenu: Usijao se telefon, 188 poziva i veliki broj pacijenata u poslednja 24 sata     ·     Policijska akcija "Akciza" - pretresi na 84 adrese širom Srbije zbog ilegalne trgovine akciznom robom     ·     Danas kreće isplata martovskih penzija     ·     Vučić započeo konsultacije o mandataru za sastav nove vlade     ·     Izvinjavamo se, sve će biti sanirano do sutra: Oglasili se iz kompanije A1 nakon što su zbog radova nezadovoljstvo pokazali građani Kragujevca     ·    


Autor: RINA.rs


Тања је хериона нашег града и она је то заслужила: Хранитељка која је усвојила девојчицу "лептира" више неће живети као подстанар, градоначелник најавио - на пролеће креће изградња куће


Чачак – Прича о храброј хранитељки Татјани Обрадовић која је свој дом и безграничну љубав пружила девојчици остављеној у болници, која је болује од тешког обољења коже, обишла је Србију. И сама мајка троје деце и бака троје унучића, иако подстанар, ова Чачанка није одустала док малена Нађа није постала члан њене породице иако је процедура била захтевна. Са њом иде на терапије и помаже јој да сваки нови дан, упркос свој тежини дочека са осмехом.

"Она је хериона нашег града, жена огромног срца и дивна мајка и бака. Живи као подстанар и мора добити свој кров над главом. Кад смо јој саопштили ту вест било јој је непријатно, јер она је скромна жена која никад ништа није тражила. Прво је било речи да јој се купи стан, али пошто, Хвала Богу, има бројну породицу добиће своју кућу. Има плац који је наследила од своје мајке у Љубићу, а радови ће почети одмах на пролеће како би кућа била готово да лета", рекао је за РИНУ Милун Тодоровић, градоначелник Чачка.

Кад је чула да ће Град решити њено стамбено питање, Тања је остала без текста, јер у животу није навикла да јој се нешто поклања, већ да све сама заради. Пре неколико дана добила је и Децембарску награду и том приликом и својим обрћањем измамила је сузе на лицима присутних.

"Мала Нађа ме је научила да бити храбар значи ходати са осмехом и кад вам се плаче, да бити посвећен значи не одустати ни онда када би многи то учинили, да бити срећан значи захваљивати се сваком тренутку у ком осмех носи и нову наду. Хвала вам што сте то препознали. Ова награда није само за мене, већ за све хранитеље који су отворили врата свог срца и свог дома за децу без родитељског старања", скромно и кроз сузе рекла је тада Татјана док се салом проломио громогласан аплауз.

РИНА


24.12.2022.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO