
Ucenjivali maloletnicu, pa primoravali na brak sa stranim državljaninom: Uhapšena dva lica zbog pokušaja trgovine ljudima
Bijelo Polje - Pripadnici Regionalnog centra bezbednost "Sever" sa službenicima Sektora za borbu protiv kriminala, a po nalogu Višeg državnog tužioca u Bijelom Polju, uhapsili su dva lica koja se sumnjiče za krivično delo trgovina ljudima u pokušaju.
Naime, B.M. (36) i M.M. (49) iz Bijelog Polja sumnjiče se da su izvršili krivično delo trgovina ljudima u pokušaju, tokom decembra 2021. godine, na štetu jedne, tada maloljetne osobe.
- Maloletnicu su tada održavali u odnosu zavisnosti, pod pretnjama da će njenim roditeljima proslijediti njene fotografije eksplicitne sadržine, koje je posedovao B.M. u svom mobilnom telefonu, kako bi je primorali na sklapanje nedozvoljenog braka sa jednim stranim državljaninom, potvrdjeno je za agenciju RINA.
B.M. i M.M. su lišeni slobode i oni će uz krivičnu prijavu biti privedeni tužiocu u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju na dalju nadležnost.