Uhapšeno šest osoba, nakon otkrivenog snimka: Na teret im se stavlja pripremanje dela protiv bezbednosti     ·     Preminula mlađa ćerka glumca Buleta Goncića, imala je samo 27 godina     ·     Čajetinac uhapšen sa velikom količinom kokaina: Odmah mu odredjeno zadržavanje u zatvoru     ·     Morača za četiri dana porasla za gotovo dva metra, uslovi su preteški: Nastavljena potraga za majkom i sinom, na terenu i helikopterska jedinica (FOTO)(VIDEO)     ·     Tragedija kod Užica: Supružnici zajedno pokušali samoubistvo - muž mrtav, a žena u teškom stanju prebačena u bolnicu     ·     Seoski eliksir koji diže iz mrvih i podmlađuje: Ogromna potražnja za lekovitom surutkom, žene je koriste kao lek i za ulepšavanje a muškarci kad popiju koju čašicu više     ·     Konačno malo manje posla za ekipe Hitne pomoći na teritoriji Kragujevca: Tokom 24 sata obavljeno 28 intervencija, osam na javnom mestu     ·     Stigle nove cene goriva! Dobre vesti za vozače, oba derivata pojeftinila     ·     Ogromna zaplena novopazarske policije: Presreli fijat i pronašli 60 kilograma marihuane, vozač odmah priveden u stanicu     ·     Hapšenje u Vojsci Srbije zbog korupcije: Uhapšeni vojni službenici i direktor „Energotoka“     ·     Miran protest ili potencijalni državni udar: Oštre kritike nakon što je otkriven tajni plan grupe iz Novog Sada - studenti u blokadi se ogradili     ·     Zbog dojave o bombama obustavljen medjugradski prevoz Srbijavoza     ·    


Autor: RINA.rs

news

Gorsko jezero usred borove šume, prirodna oaza o kojoj se malo zna: Meštani pripremaju pravo veselje za 1. maj, sa pečenjem i trubačima- tipično po srpski (FOTO)


Gornji Milanovac - Sitno se odbrojava do prvomajskih praznika, a mnogi su već sad napravili planove gde će provesi taj neradni dan. Meštani suvoborskog sela Pranjani i ove godine rešili su da naprave pravo narodno veselje i to kod jezera usred borove šume.

- Ovo je naša oaza, ali nismo sebični i u ovu lepotu zovemo sve ljude dobre volje, potrebno je samo da ponesu dobro raspoloženje. Ovo jezerce nalazi se na padinama Ravne Gore nedaleko od čuvenog Gorskog aerodroma, kaže za RINU meštanin Zvonko Starčević.

On dodaje da onaj ko odluči da dođe, za hranu ali i muziku nema potrebe da brine.

- Za uranak pečemo jagnjetinu i prasetinu, u našoj poljskoj pečenjari. Planirali smo i dva lonca svadbarskog kupusa a za doručak popara sa kajmakom i čajevi. Mesto je san snova za kampere, šatore, tu je izvorska voda za piće, i prostor gde se može ložiti vatra a imaćemo i struju”, rekao je Zoran koji će i sam taj dan zavrnuti rukave.

Ipak za kraj ističe, da je jedini uslov koji svaki gost mora da ispuni, a to je da svako pokupi smeće za sobom i odloži u kontejner.


22.04.2024.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO