"Ubiću te u ponedeljak. Bićeš mrtav": Udruženje medija i medijskih radnika osudilo pretnje direktoru Srpskog telegrafa     ·     Talačka kriza i najgore nasilje: Vučićević oštro osudio blokadu ispred sedišta Informera, niz performansa od strane studenata     ·     Vučić čestitao Ramazanski bajram svim vernicima islamske veroispovesti     ·     MUP objavio fotografije lica za koje se sumnja da su napali četvoricu mladića u Novom Sadu     ·     Ogromna količina padavina alarmirala sve službe u Kladovu: Reka oštetila pristupni put, teška mehanizacija odmah upućena na teren (FOTO)(VIDEO)     ·     Uzbuna u NP Beljanica kod Bora: Gorska služba i MUP u jurnjavi kroz šumu tragaju za petoro nestalih     ·     Pikap prevrnut na bok, razbijeno staklo i otpao točak: Saobraćajna nezgoda kod Zlatibora     ·     Raste nivo reke Drine kod Loznice, meštani u pripravnosti: Za sada se reka izliva samo na teritoriji Bosne i Hercegovine, situacija se prati iz sata u sat (FOTO)(VIDEO)     ·     Drama u Rusiji: Eksplodirala Putinova limuzina     ·     Osuđen na 11 godina, ali to nije konačna odluka? Podneta žalba na presudu za Igora Avramovića koji je ubio Ervina Ćelahmetovića     ·     Tramp izabrao novog ambasadora SAD u Srbiji: To je Mark Brnović     ·     Sa fantomkom na glavi upao u novu zgradu, ukrao bicikl i original parfeme: Nesvakidašnja pljačka u Čačku     ·    


Autor: RINA.rs

news

Stranci podigli dron i ostali šokirani: Crvene mrlje plutaju Limom kod Priboja, nepoznata materija prekrila reku (FOTO)(VIDEO)


Priboj - Grupa turista iz Slovenije i Nemačke koja je boravila u Ribarskom naselju kod Priboja ostala je užasnuta prizorom vidjenim u reci Lim. Ovom rekom trenutno pluta nepoznata materija, koja ruži izgled Lima.

- Podigli smo dron i ostali u šoku prizorom koji smo zatekli. Jasno se vidi da od Kratovske stene, pa sve nizvodno do železničkog mosta je kompletna površina vode izrazito crvena, dok uzvodno ka Bistrici se vide mrlje uz desnu i levu obalu duž magistralnog puta koji ovu opštinu povezuju sa Novom Varoši - kazali su za RINU turisti koji su želeli da praznike provedu u našoj zemlji.

Još uvek nije poznat uzrok ove pojave, ali stručnjaci strahuju da bi to mogao biti ljudski faktor, što moze potom dovesti do ugrožavanja biljnog i životinjskog sveta u reci i priobalju reke Lim.

Ono što se očekuje u narednom periodu je izlazak nadležnih inspekcija koja će utvrditi uzrok nastanka ove pojave.

Reka Lim koja je nekada važila za najčistiju, danas je neretko plutajuća deponija zbog velike količine otpada koje voda donosi mahom iz Crne Gore. Ipak, vredni ekolozi se trude da očiste reku i uklone velike količine smeća.


08.05.2024.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO