Uhapšeno šest osoba, nakon otkrivenog snimka: Na teret im se stavlja pripremanje dela protiv bezbednosti     ·     Preminula mlađa ćerka glumca Buleta Goncića, imala je samo 27 godina     ·     Čajetinac uhapšen sa velikom količinom kokaina: Odmah mu odredjeno zadržavanje u zatvoru     ·     Morača za četiri dana porasla za gotovo dva metra, uslovi su preteški: Nastavljena potraga za majkom i sinom, na terenu i helikopterska jedinica (FOTO)(VIDEO)     ·     Tragedija kod Užica: Supružnici zajedno pokušali samoubistvo - muž mrtav, a žena u teškom stanju prebačena u bolnicu     ·     Seoski eliksir koji diže iz mrvih i podmlađuje: Ogromna potražnja za lekovitom surutkom, žene je koriste kao lek i za ulepšavanje a muškarci kad popiju koju čašicu više     ·     Konačno malo manje posla za ekipe Hitne pomoći na teritoriji Kragujevca: Tokom 24 sata obavljeno 28 intervencija, osam na javnom mestu     ·     Stigle nove cene goriva! Dobre vesti za vozače, oba derivata pojeftinila     ·     Ogromna zaplena novopazarske policije: Presreli fijat i pronašli 60 kilograma marihuane, vozač odmah priveden u stanicu     ·     Hapšenje u Vojsci Srbije zbog korupcije: Uhapšeni vojni službenici i direktor „Energotoka“     ·     Miran protest ili potencijalni državni udar: Oštre kritike nakon što je otkriven tajni plan grupe iz Novog Sada - studenti u blokadi se ogradili     ·     Zbog dojave o bombama obustavljen medjugradski prevoz Srbijavoza     ·    


Autor: RINA.rs

news

Počele restrikcije vode u Čačku: Strogo zabranjeno pranje ulica i vozila, zalivanje bašti - ko se ne pridržava ove mere biće strogo kažnjen


Čačak – Usled loših hidroloških uslova i niskog vodostaja na vodozahvatu Rzav, na teritriji grada Čačka je stupila na snagu mera restrikcije potrošnje vode, koja se odnose na odrđene aktivnosti.

- U Odluci o uvođenju mera restrikcije potrošnje vode, koju je doneo Grad Čačak, zabranjeno je korišćenje vode iz vodovoda za polivanje parkova, vrtova, bašti, pranje ulica i vozila. Ova mera trajaće sve do stabilizovanja stanja na sistemu za vodosnabdevanje “Rzav“ Arilje, potvrđeno je za RINU u JKP Vodovod.

Iz ovog komunalnog preduzeća poručuju da će u saradnji sa inspekcijskim službama vršiti kontrolu primene restrikcije potrošnje vode. Protiv korisnika koji se ne pridržavaju mere restrikcije vode, primeniće se kaznene odredbe.

 


12.08.2024.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO