Ronioci i spasioci daju sve od sebe, ali reka je jača: Raste vodostaj Morače, za danas obustavljena potraga za majkom i detetom     ·     Muškarac na ulici pred svima pretio smrću predsedniku Vučiću: Odmah uhapšen i sproveden u stanicu, odredjeno mu zadržavanje     ·     NIS isplaćuje prvi kupon obveznica: Evo kada stiže novac investitorima     ·     Jovanov: Brutalne laži opozicije - u strahu se velike oči, a oni znaju zašto se plaše ukidanja imuniteta     ·     Dim je počeo da izbija, ljudi su izašli: Požar u stanu stambene zgrade u centru Čačka, na licu mesta vatrogasci-spasioci sa dva vozila     ·     Sa ovog mesta pruža se spektakularan pogled na jezero Gazivode: Tutin se polako budi i postaje sve posećenija destinacija, netaknuta priroda najbolja je preporuka (FOTO)     ·     Neverovatna kolekcija, na kojoj bi mu pozavideli mnogi: Slobodan iz Užica ima neobičan hobi i strastveni je kolekcionar maketa autića - ne žali ni vreme, ni novac (FOTO)     ·     Smrad je nesnosan, požari su svakodnevni: Preko 4.000 građana Valjeva traži hitno zatvranje i sanaciju deponije, pa kažu - gubimo strpljenje čekajući rešenje     ·     Od 50 do 900 radnika stiglo se brzo, a onda se otišlo pod stečaj: Rasprodaje se pokretna imovina poznate kompanije, postupak pokrenuo Privredni sud     ·     Pokušaj masakra u Nikšiću: Dva brata izbodena nožem u brutalnoj tuči, jedan zadobio ubodne rane u grudni koš, drugi u predelu stomaka     ·     Srdjano Nogo u bekstvu: Tužilaštvo naložilo privođenje, telefon ostavio kod kuće     ·     Radiša Ilić bivši golman Partizana izvršio samoubistvo     ·    


Autor: RINA.rs

news

Zaglavila se u snegu u mrklom mraku, bila je nemoćna: Zlatiborski putari spasili srnu u selu Dobroselica, oni su tihi heroji svake mećave (VIDEO)


Čajetina – Prethodnih nekoliko dana sneg je okovao zapad Srbije, a oni koji su sve vreme na prvoj liniji fronta svakako su putari, koji su na terenu 24 sata. Kada su uspeli sve puteve prvog prioriteta da očiste i održe prohodnim, počelo je čišćenje lokalnih, seoskih puteva. Upravo tada, na terenu u selu Dobroselica usred noći, putari su pokazali da su zaista pravi heroji. Jedan od njih prvo je uočio, a zatim i spasio srnu zarobljenu u snegu.

- Ekipa koja je noćas radila treću smenu na održavanju puta u selu Dobroselica, naišla je na zarobljenu srnu, u dobokom snegu, sa zaglavljenim nogama. Jedan radnik uspeo je da je u tom mrklom mraku uoči, a zatim i dodje do nje po dubokom snegu i oslobodi je - kazao je Srdjan Pantović, direktor KJP Zlatibor za agenciju RINU.

Kada je uspeo da je odglavi, videlo se da je srna u dobrom stanju i samo je odskakutala u prirodu.

Iako intenzitet mećave u Zlatiborskom okrugu jenjava, pred putarima je i dalje dosta posla, jer ih čeka pročišćavanje velikog broja lokalnih puteva.


26.12.2024.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO