Čekamo u nepreglednoj koloni duže od pola sata: Kolaps u Pakovraću, ogromne saobraćajne gužve (FOTO)(VIDEO)     ·     Mc’Donalds i KFC stižu u srce Srbije: U Čačku se punom parom gradi najveći tržni centar na zapadu zemlje, otvaranje na leto (FOTO)     ·     Palo aprilsko kupanje kao da je jul: Vrelo na crnogorskom primorju za prazike, plaže pune turista (FOTO)     ·     Teško oko tri kilograma i kao lubenica, pravi podvig je ofarbati nojevo jaje: Prelepa slika u domu Nikolića iz Čačka - Marijana i Đurđina čuvaju srpske običaje i tradiciju (FOTO)     ·     Najlepši osmeh koji ćete danas videti: U čačanskom "Zračku" korisnici centra uživali u vaskršnjoj radionici - neguju duh praznika i srpske običaje (FOTO)     ·     Oglasila se policija povodom jezivog pokušaja ubistva u Lučanima: Oštrim predmetom unuk napao dedu, naneo mu povrede po vratu     ·     Oglasio se predsednik Srbije Aleksandar Vučić     ·     Vučević najavio refrome u SNS: To je pitanje odgovornosti prema građanima     ·     Užas u Lučanima: Unuk dedi prerezao vrat, žrtva hitno prevezena u bolnicu     ·     Odgovor novinara Medina Halilovića nakon objavljenog teksta     ·     Čačanin pao sa 100 kilograma duvana: Policija ga zaustavila kod Aleksinca, otkriven nedozvoljeni tovar     ·     Mali: U programu povoljnih stambenih kredita za mlade osam banaka, stiglo 4.500 prijava     ·    


Autor: RINA.rs

news

Fantastična priča iz Čačka: Đorđe iako osoba sa invaliditetom sa svojih 20 godina postao je mladi preduzetnik, uz pomoć hrabre majke ovaj mladić može sve (FOTO)


Čačak – Jedan mali stan u centru Čačka pretvoren je u neobičan atelje, a umetnik koji u njemu stvara mladić je za primer mnogima.  Dvadesetegodišnji Đorđe Spasojević rođen je sa invaliditetom, ali svojim trudom i zalaganjem uspeo je da postane čak i mladi preduzetnik, a sve uz nesebičnu podršku majke Jasmine.

- Pored svih poteškoća Đorđe je završio Specijalnu školu, smer za pomoćnika grafičira i knjigovesca i već tad se videlo da ima spretne ruke i da je jako talentovan. Želela sam nekako da ga usmerim, da mu pomognem  da svoju pozitivnu energiju iskaže na najbolji mogući način i u tome smo zajedno uspeli. Pravimo unikatne ukrase, magnete i svi koji su ih videli su opduševljeni jer se oseća ta ljubav i požrvovanost sa kojom je to sve rađeno. Đorđe je sada preduzetnik, koji je mene zapsolio u firmi i to je za njega jedna velika životna stvar“, kaže za RINU Jasmina Spasojević.

Đorđe je napravio svoju kreativnu oazu, svet u kom nadahnuća i mašte nimalo ne manjka. Njegov primer najbolji je dokaz koliko je podsticaj najbližih jako važan kako bi građani sa invaliditetom u Srbiji živeli mnogo bolje i kvalitetnije. Nije lako, ali je svakako moguće i ostvarljivo, samo su potrebni veliko strpljenje, trud,  a pre svega ljubav kao osnovni pokretač svega.

- Zajedno smo spojili  lepo i korisno. Od drveta, ali uz pomoć modernih tehnika pravimo suvenire i ukrase. Uradili smo i magnete sa slikama starog Čačka, kao i starog Beograda, Užica, stigli smo i do savremenijih, do Londona. Imamo još puno ideja, za koje se nadam da ćemo ih uspeti relaizovati”, dodala je ova hrabra majka.

Jasmina i Đorđe veruju da će njihov način rada biti prepoznatljiv, a prvenstveno služiti kao motiv i inspiracija svima koji u porodici imaju osobu sa invaliditetom, kako bi  nastavili borbu.

- Volela bih da drugi roditelji pronađu sebe isto ovako, kao što sam ja pronašla u tome što sam pomogla Đorđu da bude neko”, zaključila je Jasmina.

Upravo maštarije porodice Spasojević stvaraju bolju i svetliju budućnost za vlasnika ove firme čiji su vredni radnici Đorđeva porodica.


05.11.2024.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO