Ronioci i spasioci daju sve od sebe, ali reka je jača: Raste vodostaj Morače, za danas obustavljena potraga za majkom i detetom     ·     Muškarac na ulici pred svima pretio smrću predsedniku Vučiću: Odmah uhapšen i sproveden u stanicu, odredjeno mu zadržavanje     ·     NIS isplaćuje prvi kupon obveznica: Evo kada stiže novac investitorima     ·     Jovanov: Brutalne laži opozicije - u strahu se velike oči, a oni znaju zašto se plaše ukidanja imuniteta     ·     Dim je počeo da izbija, ljudi su izašli: Požar u stanu stambene zgrade u centru Čačka, na licu mesta vatrogasci-spasioci sa dva vozila     ·     Sa ovog mesta pruža se spektakularan pogled na jezero Gazivode: Tutin se polako budi i postaje sve posećenija destinacija, netaknuta priroda najbolja je preporuka (FOTO)     ·     Neverovatna kolekcija, na kojoj bi mu pozavideli mnogi: Slobodan iz Užica ima neobičan hobi i strastveni je kolekcionar maketa autića - ne žali ni vreme, ni novac (FOTO)     ·     Smrad je nesnosan, požari su svakodnevni: Preko 4.000 građana Valjeva traži hitno zatvranje i sanaciju deponije, pa kažu - gubimo strpljenje čekajući rešenje     ·     Od 50 do 900 radnika stiglo se brzo, a onda se otišlo pod stečaj: Rasprodaje se pokretna imovina poznate kompanije, postupak pokrenuo Privredni sud     ·     Pokušaj masakra u Nikšiću: Dva brata izbodena nožem u brutalnoj tuči, jedan zadobio ubodne rane u grudni koš, drugi u predelu stomaka     ·     Srdjano Nogo u bekstvu: Tužilaštvo naložilo privođenje, telefon ostavio kod kuće     ·     Radiša Ilić bivši golman Partizana izvršio samoubistvo     ·    


Autor: RINA.rs

news

Sprema se scenario zla i sukoba, Vučević o blokadama mostova: Doćiće momci u crnim kapuljačama (VIDEO)


Valjevo - Premijer u ostavci Miloš Vučević naglasio je da Goran Ješić i Borislav Novaković direktno organizuju i pripremaju organizovanje incidenata danas tokom blokade novosadskih mostova.

- Nikada ne mogu da razumem niti opravdam blokade mostova, da neko pravi navodno proslavu Dana grada tako što blokira taj isti grad. Pošto će tamo biti i oni koji su se protivili izgradnji mostova, a danas se gradi dodatna 3 mosta. Za mene to ima težu simboliku, podseća me na odvajanje Vojvodine od Srbije. Ne želim da budem deo toga. Mogu da vam kažem potpuno pouzdano, Goran Ješić i Borislav Novaković direktno organizuju i pripremaju organizovanje incidenata danas. Fingiraju da SNS pravi kontramiting, a ja vam kao predsednik stranke, kažem da niko iz SNS nema šta da traži na blokadama. I kažem jasno i glasno simpatizerima stranke, nemojte ni da se približavate tamo. Onima koji predstavnjaju studente, skrećem pažnju da ne dozvole opozicionim liderima da iz zloupotrebe. Ponavljam, Goran Ješić i Borislav Novaković pripremaju nekoliko mladića sa crnim kapuljačama, fantomkama, da bi to sa pripremljenim tekstom izašlo na tajkunskim medijima.

Vučević je naveo da je to scenario koji ne sme da se desi, scenario zla i sukoba, a Novosađanima uputio izvinjenje.

- Izvinjavam se Novosađanima što ne mogu da slave Dan grada, nego trpe to što trpe, studentima kažem da ne nasedaju na opozicione lidere. SNS danas nema nikakvu aktivnost u Novom Sadu, ništa ne radimo. Čekamo da oni završe i da se vratimo normalnom životu. Ako se nešto desi, direktno su odgovorni Borislav Novaković i Goran Ješić. Skrećem pažnju da MUP povede računa, poljoprivrednicima da povedu računa, ako nešto vidite zovite policiju. Mi nećemo učestvovati ni u blokadama ni u incidentima. Kaznili su Novi Sad s ovim.


01.02.2025.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO