Oni su heroji koji 15. aprila stupaju na stražu: Na teritoriji Čačka ove sezone biće aktivno 25 strelaca, milion dinara više izdvojeno iz budžeta za protivgradnu zaštitu
Čačak - Na prostoru grada Čačka od 15. aprila do 15. oktobra u vremenu trajanja protivgradne sezone aktivno će biti 25 protivgradnih stanica, odnosno 50 protivgradnih strelaca.
- Mi smo za protivgradne strelce obezbedili šest miliona dinara za 2025. godinu što je za milion dinara više u odnosu na prošlu godinu i očekujemo da protivgradni strelci dobiju za svoje angažovanje u predstojećoj sezoni oko 100.000 dinara neto odnosno oko 120.000 dinara bruto. Prošle godine je ta naknada iznosila oko 84.000 dinara neto ili oko 100.000 dinara bruto”, rekao je za RINU Vladimir Gojgić, načelnik Gradske uprave za lokalni ekonomski razvoj.
Gojgić kaže da će, prema trenutno raspoloživim informacijama, protivgradni strelci od RHMZ-a u toku trajanja protivgradne sezone dobijati oko 5.000 dinara na mesečnom nivou.
- Smanjili smo sredstva za protivgradne rakete jer je prošle godine utrošeno manje raketa, te je veći broj raketa ostao neutrošen od onoga što je planirano. Mi bismo trebali kada počne sezona da imamo 12, 13 raketa po stanici, a grad će za dva miliona koliko je planirano za tu namenu u ovoj godini nabaviti između 35 i 40 protivgradnih raketa”, istakao je Gojgić.
Prema njegovim rečima, RHMZ je izdvojio veća sredstva nego prethodnih godina, te će i on nabaviti određeni broj protivgradnih raketa, što bi ukupno trebalo da bude dovoljno za odbranu čačanskih useva i poljoprivrednih zasada.