Istražni sudija Okružnog suda u Splitu odredio je jednomesečni pritvor za trojicu Britanaca, od kojih su dvojica sa Kosova, koji su osumnjičeni za silovanje 28-godišnje devojke u gradskom hotelu rano u utorak, saopštio je sud a prenosi portal Index.hr.

Silovanje je prijavljeno policiji ubrzo nakon što se to dogodilo, tako da su pronašli jednog od trojice osumnjičenih na mestu zločina, a ubrzo su druga dva muškarca uhapšena i odvedena u policiju radi krivične istrage.

Sva trojica su predloženi da budu zadržani u pritvoru zbog mogućnosti bekstva, što je sudija prihvatio. Oni su optuženi za ozbiljan zločin protiv seksualne slobode, a zločin su počinili u utorak između 5 i 7.30 ujutro u hotelskoj sobi duž obale, nakon čega je žrtva odmah prijavila slučaj policiji.

Prema Krivičnom zakonu, ovo krivično delo može biti kažnjeno sa najmanje šest meseci do najviše 10 godina zatvora.