Gornji Milanovac – U doba modernih tehnologija i drušzvenih mreža, trustička promocija ima potpuno novo ruho nego što je to bilo pre samo 15 godina. Razvoj digitalizacije i digitalne pismenosti među turističkim delatnicima je od ključnog značaja, a to su shvatili i u turističkoj organizaciji Gornji Milanovac. Fokus je stavljen na meštane koji se već bave seoskim turizmom ili planiraju da vrata svog domačinstva otvore za goste.

Gornji Milanovac – U doba modernih tehnologija i drušzvenih mreža, trustička promocija ima potpuno novo ruho nego što je to bilo pre samo 15 godina. Razvoj digitalizacije i digitalne pismenosti među turističkim delatnicima je od ključnog značaja, a to su shvatili i u turističkoj organizaciji Gornji Milanovac. Fokus je stavljen na meštane koji se već bave seoskim turizmom ili planiraju da vrata svog domačinstva otvore za goste.
- Planiramo edukativne radionice, jer želimo da svako domaćinstvo zna kako da razvije svoj proizvod i ponudu u skladu sa pravilima i planom razvoja. Imali smo kurseve engleskog jezika, obuke za rad na računaru, kao i obuke o prijavi gostiju na eTurist portal. Sada je sledeća faza – digitalni marketing. U narednom periodu planiramo radionice o korišćenju društvenih mreža za promociju i privlačenje turista. Neki mlađi članovi porodica su već vešti s tim, ali starijima pomažemo direktno iz kancelarije — pozovu nas, dođu kod nas, i mi im pomognemo da objave slike, reklame ili promotivne objave, rekla je za RINU Nevena Obradović direktorka Turističke organizacije Gornji Milanovac.
Za Gornji Milanovac, kao i za druge destinacije, digitalizacija je mogućnost da se stvori jedinstvena turistička ponuda, poboljša infrastruktura, poveća dostupnost informacija i unapredi marketing. Savremeni alati koriste se i u svrhu turističke ponude ove opštine.
- Pre dve godine smo napravili nov sajt koji je jednostavan za korišćenje i pregledan, ali iskreno više prometa imamo preko Facebooka i Instagrama nego na samom sajtu. To su sada glavni kanali komunikacije. Redovno objavljujemo fotografije, video snimke, najave događaja i turističke vodiče. U narednom periodu planiramo profesionalno snimanje svih delova opštine i njihovu promociju na mrežama, jer je to najefikasniji put do turista. Sajmovi i dalje imaju svoju ulogu, ali vreme se promenilo, danas je ključ u digitalnoj vidljivosti, ističe Obradović.
Ona dodaje da je cilj da Gornji Milanovac i njegove planine Rudnik, Rajac ali i lokalitet Takovo postanu prepoznatljive i uređene destinacije, sa jasnom infrastrukturom, bogatom ponudom i edukovanim domaćinima.
- Mi smo tu da budemo spona između lokalnih pružalaca usluga, države i turista. I verujem da ćemo već za nekoliko godina moći da pokažemo konkretne rezultate, poručila je Obradović.
Nevena Obradović, direktorka TO GM - Pravci promovisanja su jako važni
Premium Sadržaj
Prijavite se da preuzmete visoku rezoluciju
7 video materijala