Нова Варош – Иако је корона вирус спречио одржавање МОСИ игара које су ове године требало да буду одржане у општини Нова Варош, радови на спортској инфраструктури нису стали. На паданима планине Златар, гради се јединствен фудбалски терен у Србији, који ће се налазити на 1200 метара надморске висине.

„До почетка јула радови ће бити завршени и планина Златар добиће фудбалски терен који ће бити идеалан за припреме бројних спортских клубова. Као и већина туристичких центара и ми ћемо због корона вируса претрпети одрђене губитке, али верујемо да ће се то брзо надокнадити јер је наша планина са разлогом уврштена у топ дестинације у Србији. Јачању туризма допринеће и ваучери које је Влада РС определила за домаће госте“, изјавио је за РИНУ, председник општине Нова Варош, Радосав Васиљевић.

Изградња фудбалског терена на планини Златар је пројекат вредан 30 милиона динара, од чега је Министарство трговине, телекомуникација и туризма издвојило 20, док ће 8 милиона издвојити локална самоуправа.

РИНА