Kladovo – Na konstitutivnoj sednici opština Kladovo izabrala je svoju novu vlast. Novi saziv Skupštine opštine Kladovo čini 21 odbornik liste „Aleksandar Vučić-Kladovo, naša porodica“ (SNS, SPS, SRS) i sedmoro odbornika liste Grupe građana „Kladovo ima nas-vreme je za promene!“, koji su položili zakletvu.

Odbornici liste Grupe građana „Kladovo ima nas-vreme je za promene!“ su nakon položene zakletve napustili sednicu.

Za predsednika Skupštine opštine Kladovo izabran je Boban Radulović, profesor geografije, a za njegovog zamenika Snežana Đurišić Savović, ekonomista za robni promet. Posao sekretara obavljaće Branislav Jordačević, diplomirani pravnik.

Četvorogodišnju funkciju predsednika opštine Kladovo, većinom glasova novog skupštinskog saziva, obavljaće Goran Matović, master ekonomista i zamenik predsednika opštine Žaklina Nikolić, diplomirani ekonomista.

Hvala na ukazanom poverenju. Pred nama je mnogo izazova, ali ono što je sigurno jeste da ćemo raditi za dobrobit svih građana opštine Kladovo, poručio je Matović.

Na sednici su izabrani i članovi Opštinskog veća: Đorđe Milenković, Milan Ćeha, Bratislav Nikolić, Radosava Bogdanović, Kristina Petrović, Perica Panković i Goran Prvulović.