Чачак – На ковид одељењима чачанске болнице тренутно је хоспитализовано 15 пацијената. У респираторном центру смештена су четири болесника, а три са најтежим клиничком сликом прикључна су на респираторе.

Током протекла 24 сата на болничко лечење примљена су два пацијента, отпуста није било и обављен је један транспорт у Ивањицу. У пријемно – тријажној амбуланти Опште болнице Чачак, са симптомима и знацима ковид инфекције било jе 32 прегледа, од чега је 18 првих прегледа.

Од 135 узорака из Чачка позитивних је 6 , из Горњег Милановца од 23 узорка позитиван је 1 , из Лучана од 9 узорака позитивних нема, и из Ивањице од 25 узорака позитивних нема . Укупно 7 позитивних од 192 узорка.

Јуче је вакцинисано је укупно 531 лице, од тога првом дозом вакцине вакцинисано је 87 лица ( 1 заказана и 86 незаказаних вакцинација), а 444 лица примило је другу дозу вакцине.

РИНА