Чачак –  Претходних месеци стизале су махом лоше вести обојенe епидемијом и корона вирусом. Сада када ова пошаст се полако повлачи, Срби жељни музике и провода одлучили су да се окупе и то селу Миоковци код Чачка, испод шатре уз живу музику и неизбежене печене прасиће. Да ли ће ова журка на отвореном после толико времена бити весник враћања живота у нормалу, остаје да се види, али сасвим сигурно да је интересовање велико.

„Дуго смо размишљали и мислим да је време да `побијемо глогов колац` корони а учинићемо то на наш начин који је увек био јединствен, а то је музика. Позвали смо сјајне музичаре које народ овог краја обожава, да на једном отвореном простору коначно продишемо и мало се опустимо али уз крајњи опрез. Сви вакцинисани су добродошли а они који то нису учинили кажем им да су погрешили. Ми ћемо се побринути да иако је на отвореном водимо рачуна један о другом, а ипак, уз мало музике и пића, се опустимо”, каже угоститељ Ацо Поповић.

Велико интересовање влада за ову, условно речену, журку која ће можда огласити крај једногодишње агоније тешких вести. Специјални гости стижу из суседне државе, Гоци бенд који се прославио са песмом „Неће гара да прини вакцину“, сада ипак долази до промена јер се ова црна дама ипак изгледа одлучила на вакцинацију.

„Сами смо преправили схвативши да је та поетска шала можда била потпуно неумесна и зато сутра под овом шатром прва песма бићенови хит „Хоће гара да прими вакцину”,кажу из бенда.

Иначе, Поповић каже да је размишљао да истовремено организује вакцинацију у месној заједници и да то буде улазница под шатру, међутим није нам познато да ли ће се његов предлог остварити.

РИНА