Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić rekao je na prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije (VS) na vojnom aerodromu Pukovnik-pilot Milenko Pavlović u Batajnici da je naša vojska sve snažnija i da će biti sve snažnija kada krene vojni rok u martu.

- Naša vojska je sve snažnija, a bićemo tek snažni kada nam krene vojni rok, dakle. To će dodatno da pojača naše odbrambene kapacitete, i kad krećemo? U martu smo rekli da krećemo, dakle pre toga će krenuti ove birokratske procedure, a u martu idemo na služenje kratkog, veoma kratkog vojnog roka, za koji mislim da će dobro doneti svim muškarcima i mnogim devojkama, i mnogo više i odgovornosti i ozbiljnosti i drugačijeg sagledavanja života i sve drugo - naveo je Vučić.