Пожега – Погони некадашњег пожешког гиганта, фабрике „Будимка“ раде пуном паром и након чувених мармелада на тржиште су пласирани и воћни нектари у паковању од једног литра, а планирају се и мања паковања намењена угоститељским објектима.
„Будимка класик програм обухвата воћне нектаре од јабуке, брескве, вишње, поморанџе и мешаног црвеног воћа, у паковању од једног литра у стакленој амбалажи. Сокови су доступни у трговинама на територији Западне Србије, а надам се да ћемо успоставити сарадњу и са тржиштем Русије јер постоји интересовање за наше производе“ , изјавио је за РИНУ директор производње Будимке, Милан Котарац.
Иначе, захваљујући овој пожешкој компанији, пољопривредници коначно , након дуго година имају осигуран пласман онога што производе. Воће и поврће узгајано у овом делу Србије коначно има сигурног купца.
„ Од маја крећемо са откупом јагоде, тако да позивам све пољопривредне произвођаче на сарадњу у сезони пред нама“, додаје Котарац.
Традицонална рецептура Будимке задржала се код десет производа, док је код шест уведена новина, па ће неки од производа бити од чистог воћа.
Фабрички погони , након година проведених у стечају, отворени су почетком јуна прошле године, а од пољопривредника овог краја за сво то време откупљене су велике количина воћа.
РИНА

