Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 19630 objavljenih

Kraljevo - Sedam dana ne jenjava veliki šumski požar na planini Troglav kod Kraljeva. Na terenu su već danima pripadnici vatrogasno-spasilačkih jedinica, kao i radnici komunalnog preduzeća SRbijšume, ali i pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva.

Čačak – Grad na Moravi tuguje za svojom legendom. Rano jutros objavljeno je da je luveni roker Bora Đorđević preminuo u Sloveniji, gde se danima unazad lečio od teške upale pluća. Svojim vanvremenskim hitovima obeležio je decenije iza nas, a njegovi nekadašnji sugrađani sećaju ga se sa velikim poštovanjem i ponosom što je upravo jedna takva legenda rođena u njihovom gradu.

Gornji Milanovac - Ono što su manikiri i pedikiri za ljude to je Bata Piroćanac za krave. Kad kod ovih domaćih životinja „dogori do noktiju“ tada je u štali glavni lik upravo on. I dok kozmetičari koriste fin alat, Bata u svojoj torbi nosi malo gabaritniji alat – klešta, brusilicu i čekić.

Užice – Nakon Čačka, gde je već po tradiciji zabeležen bebi bum početkom septembra, lepe vesti stižu i iz užičkog porodilišta.

Čačak - Proslavljeni muzičar i legenda srpskog ali i jugoslovenskog rokenrola Borisav Bora Đorđević, pevač i frotnmen grupe „Riblja čorba” preminuo je nakon teške bolesti pluća. Uvek je isticao da je ponosni Čačanin, a dobitnik je i priznanja „Počasni građanin Čačka”, koje mu je uručeno na Svečanoj sednici Skupštine grada 18. decembra 2022.
.jpg&w=1920&q=72)
Budva – Pripadnici policije u Budvi uhapsili su Nikšićanina (46) zbog sumnje da je silovao stranu državljanku.

Tutin – Alarmantne slike stižu iz okoline Novog Pazara jer je usled dugotrajne suše, reka Ibar skoro presušila. Najkritičnije stanje je u mestu Dračenovac, na granici Srbije i Crne Gore kao i nizvodno od Ribarića.

Kragujevac – U kragujevačkom naselju Korićani došlo je do teže saobraćajne nezgode kada su se sudarila dva putnička vozila.

Ljubljana – Čuveni rok muzičar Borisav Bora Đorđević preminuo je nakon duge i teške bolesti u Kliničkom centru u Ljubljani u 72. godini života.

Kragujevac - Neprijatan, ali pomalo izastrašujuči prizor zgrozio je građane Kragujevca, jer u ulici Vadimira Rolovića kontejneri su prepuni smeća, a dobar deo završio je na ulici. Međutim, stanovnici ovog dela grada su zabrinuti iz još jednog razloga - pacova je sve više.

Lučani - Opština Lučani je obezbedila besplatne udžbenike za učenike od prvog do četvrtog razreda u svim osnovnima školama kao i školski pribor sa rančevima za mališane polaznike predškolskog programa u okviru Predškolske ustanoee „Naša radost“ na teritoriji opštine Lučani.

Gornji Milanovac – Sa prvim danima septemba nisu se nakon letnje pauze napunile samo škole, već i srpske kasarne. Iako su ispraćaji u vojsku postali retkost, kasarne se svake jeseni spremaju da prime vojnike, a izuzetak nije ni kasarna Vojvode Radomira Putnika u Gornjem Milanovcu gde se nalazi Centar za obuku veze i informatike.
.jpg&w=1920&q=72)
Kraljevo - Na deonici puta Kragujevac - Kraljevo kod mesta Petropolje tokom dana izbio je požar ogromnih razmera. Visok plamen zahvatio je delove šume i nisko rastinje.
.jpg&w=1920&q=72)
Čačak - Iako je nakon katastrofalnog požara deponija Duboko kod Užica počela sa radom, grad Čačak još uvek tamo ne odlaže otpad. Danas se održava sastanak Koordinacionog tela deponije „Duboko“, gde se, kako je rekao gradonačelnik Čačka očekuje rasplet situacije, koja je nastala nakon požara, a posle čega deset opština i gradova ima problem sa odlaganjem otpada.

Tivat – Ukrajinski državljani M.S. (61) i K.C. (23) uhapšeni su zbog sumnje da su pretukli radnika na trajektu u mestu Lepetani. Njima se na teret stavlja krivično delo nasilničko ponašanje u sticaiju sa krivičnim delom teška tjelesna povreda.

Čajetina – Sa popularne srpske planine neretko stižu računi iz ugostiteljskih objekata na kojim se mogu videti poprlično visoke cene hrane i pića na Zlatiboru, međutim ukoliko se samo malo pomerite sa Kraljevog trga i te kako vas mogu zateći prijatni prizori kada račun stigne na naplatu.

Čačak – Jedan od onih srpskih gradova gde je broj rođenih beba skoro po tradiciji uvek najveći u septembru jeste Čačak. Da je najviše novorođenčadi baš u ovom devetom mesecu potvrđuju i podaci Republičkog zavoda za statistiku, a ima i jedan datum koji se posebno izdvaja.
Nikšić – U širem centru Nikšića u blizini Gradskog parka sinoć je došlo do pucnjave kada su dvojica muškaraca iz poluautomatske puške ispalila više hitaca na objekat benzinske pumpe koja se nalazi u blizini.

Aranđelovac – U mestu Garaši kod Aranđolvca došlo je do velikog požara na otvorenom, a zahvaćena je površina od nekoliko hektara pretežno niskog rastinja.

Tivat – Na trajektnom pristaništu u Lepetanima došlo je od incidenta kada je grupa mladića pretukla radnika Javnog preduzeća Morsko dobro M.G. (60).
Primajte najnovije vesti direktno na email