Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 20065 objavljenih

Arilje - Poskupljenje svih inputa u poljoprivrednoj proizvodnji, ali i loši vremenski uslovi nisu išli na ruku pčelarima zapadne Srbije koji su bili primorani da svoje košnice sele kako bi obezbedili ispašu pčela, ali i da ih prihranjuju. Zahvaljujući podršci države u vidu subvencija, mnogi su zanovili opremu koja im je znatno olakšala proizvodnju meda. Мnogi su poput Slavoljuba Obradovića iz ariljskog sela Stupčevići uspeli da olakšaju svoju proizvodnju i učine je prfotabilnom.

Čačak - Saobraćajna policija u Čačku isključila je iz saobraćaja pedesetjednogodišnjeg muškarca koji je upravljao vozilom „suzuki“ sa 2,49 promila alkohola u organizmu.

Novi Pazar - U novopazarskom naselju Blaževo došlo je do inciidenta kada je, kako se sumnja, mladić A.K. (22) nakon svađe uzeo kuhinjski nož i nasrnuo na majku.

Čačak – Čačani koji imaju kardiovaskularne tegobe neće više morati da odlaze Beograd na neophodne intervencije, jer su u Opštoj bolnici u Čačku, u Angio sali, počele da se izvode nove dijagnostičke metode koje omogućavaju pouzdanu analizu suženja krvnih sudova srca.

Novi Pazar - Novosađani S.A. ( 1996), Z.S. (2000.), B.M.( 1990), B.P. (1992) i M.M. ( 1980) koji su 23.05.2023. uhapšeni u Novom Pazaru zbog zbog postojanja osnova sumnje da su u grupi učinili krivično delo Neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga saslušani su u Višem javnom tužilaštvu.

Čačak - U užem centru Čačka došlo je od saobraćajne nezgode kada je vozač putničkog automobila udario muškarca. Od siline udara hauba na vozilu škoda je poprilično slupana, a na putu su ostale mrlje od krvi.

Priboj - Surovo ubijeni mladić Ervin Ćelahmetović sahranjen je juče na groblju u Priboju, a na večni počinak ispratili su ga porodica, prijatelji i na stotine građana iz čitavog Sandžaka. Za ubistvo je osumnjičen policajac Igor A., koji je i dalje u bekstvu a policija intenzivno traga. Međutim, poternica za njim jos uvek nije raspisana. Ono što je dodatno uznemirilo ljude koji žale za ubijenim Ervinom jeste fan stranica na društvenoj mreži facebook, koja veliča ubicu.

Sjenica - Na teritoriji opština Sjenica i Tutin izvodiće se projekat čišćenja eksplozivnih ostataka korišćenih na trasi gasovoda Jugozapadna Srbija. O tome su obavešteni građani kako eksplozije kod njih ne bi izazvale paniku.

Čačak - Deo Ulice cara Dušana u samom jezgru grada zatvoren je zbog rekonstrukcije, a završetak radova se očekuje u julu mesecu kada Čačani dobiti jednu najlepših ulica u Srbiji.

Gornji Milanovac - Email poruka preteće sadržine koja je stigla na adresu Oš "Ivo Andrić" u gornjomilanovačkom selu Pranjani zaprepastila je sve djake i nastavnike koji su se tom trenutku našli u školi. U toj mail poruci se navodi kako će bomba koja je postavljena u tom objektu odneti mnoge žrtve.

Gornji Milanovac - Osim Mašinsko - saobraćajne škole u Čačku, dojava o bombama stigla je i na adresu nekoliko škola na teritoriji opštine Gornji Milanovac. Nastava je prekinuta, a zaposleni i učenici evakuisani su u dve osonovne škole "Momčilo Nastasijević" i "Desanka Maksimović" na gradskom području, kao i u dve seoske škole "Ivo Andrić" u Pranjanima i "Takovski ustanak" u Takovu. Na lice mesta odmah su upućene nadležne ekipe koje su izvršile kontradiverzione preglede, nakon kojih je utvrđeno da je reč o lažnoj dojavi.

Aranđelovac - Prava drama odigrala se u Aranđelovcu, kada je u jednom naselju žena začula zapomaganje svog komšije. Odmah je pozvala policiju, Hitnu pomoć, vatrogasce, ali i kolegu Nikolu Miloševića koji je u ovom gradu već poznat po svom herojstvu i spasavanju ugroženih. Ni ovaj put nije rekao ne, već se za pet minuta stvorio na licu mesta pre svih.

Čačak - U jutarnjim časovima stigla je dojava o postavljenoj bombi u Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku. Ta vest uznemirila je ne samo učenike već i zaposlene u ovoj obrazovnoj ustanovi.

Čačak - Proleće je doba godine kad se nakon zimskog sna bude zmije širom Srbije. Sa lepim i toplim vremenom povećava se i verovatnoća da u prirodi sretnete ove gmizivce, a u Nišu je čak ovaj opasni gmizavac ujeo jednu ženu. Nije iznenađenje da ih sretnete, a stručnjaci apeluju da ukoliko do tog neprijatnog susreta dođe ipak nema potrebe za panikom. Tri najopasnije otrovnice koje žive na teritoriji naše zemlje su poskok, šarka i šargan.

Užice - Tradicionalno, plesom na Trgu partizana, užički maturanti pridružili su se manifestaciji “Ples sa Evropom”, čime su obeležili i završetak srednjoškolskog obrazovanja. Generaciji koja broji ukupno 912 maturanata obratila se gradonačelnica Užica dr Jelena Raković Radivojević.

Prijepolje - Na put dug blizu 400 kilometara, peške je krenuo Milan Vukomanović Mićo iz Čačka ka manasitru Ostrog u Crnoj Gori. Kaže da mu se ovo hodočašće javilo preko noći i želeo je to da ostvari, pa je krenuo put velike svetinje u Crnoj Gori.

Priboj - Povodom smrti tragično nastradalog Ervina Ćelahmetovića, opština Priboj proglasiće Dan žalosti 23. maja.

Priboj - Policajac Igor A. koji je osumnjičen za ubistvo sugrađanina Ervina Ć. još uvek je u bekstvu, iako su se pojavile informacije da je uhapšen. Lišeno slobode je troje njegovih pomagača, a prema nezvaničnim informacijama, jedna od njih je i devojka koja radi na graničnom prelazu. To je probudilo sumnju kod Pribojaca, da je osumnjičeni već prešao u neku od susednih država.

Kragujevac - Jezivo samoubistvo dogodilo se u kragujevačkom zatvoru, kada je muškarac koji se nalazio na odsluženju zatvorske kazne, oduzeo sebi život na svirep način.
Priboj - Nakon policijske potrage mladić Igor A. (28) koji se sumnjiči za ubistvo sugrađanina Ervina C. (35) uhapšen je i predat nadležnim organima.
Primajte najnovije vesti direktno na email