Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 19609 objavljenih

Podgorica – Tokom pojačanih aktivnosti usmerenih na suzbijanje nasilja i zloupotrebe vatrenog oružja, službenici Regionalnog centra bezbednosti „Centar“ u Podgorici sproveli su dve uspešne akcije, u kojima su pronađeni pištolj i veća količina municije bez potrebne dokumentacije.

Čačak – Građane Čačka oovog jutra dočekao je od rane zore kolaps u saobraćaju jer je mala grupa građana blokirala dva ključna kružna toka u gradu i tako onemogućila na hiljade građana da normalno funkcionišu.

Kragujevac – Ekipe Zavoda za urgentnu medicinu Kragujevac imale su pune ruke posla u prethodna 24 sata, tokom kojih su obavile ukupno 162 medicinske intervencije.

Užice – U vremenu kada se roditelji teško odlučuju čak i za drugo, Aleksnadra i Milija dobili su čak jedanaestoro dece. Kada su birali svoj dom, shvatili su da Srbija nema konkurenciju, vratili su se iz Rusije i skućili se u selu Stapari pored Užica. Svoj život zasnovali su daleko od gradskog asfalta, u seoskom ambijentu u kome, kako kažu, pronalaze smisao u radu, deci i miru.
.jpg&w=1920&q=72)
Lučani - Dragačevo je danas mirisalo na autentični lokalni specijalitet koji se sprema samo u ovom kraju, a u pitanju je hajdučki ćevap. Najbolji majstori i ove godine takmičili su se u okviru sada već tradicionalne manifestacije Hajduk fest. Jovan, majstor iz sela Lisice, jedan je od najiskusnijih čuvara dragačevske tradicije kada je reč o spravljanju hajdučkog ćevapa. Sa osmehom na licu, otkriva delić tajne ovog specijaliteta:

Ivanjica – Još uvek nedovoljno otkriven srpski turistički biser jeste planina Mučanj koja se nalazi na dvadesetak kilometara zapadno od Ivanjice. Ova planina sigurno je jedna od onih gde divlja, netaknuta priroda još uvek nije dala danak civilizaciji, ali i na kojoj se čuva daleka istorija.

Ulcinj – Službenici Regionalnog centra bezbednosti „Jug“, Odseka bezbednosti Ulcinj, identifikovali su i lišili slobode lice osumnjičeno da je izazvalo požar na objektu prodajnog centra u mestu Ulcinjsko polje. Reč je o L. H. (38) sa Kosova, za koga se sumnja da je neposredno pre ulaska u objekat nepažljivo odbacio opušak cigarete, što je dovelo do izbijanja požara.

Prijepolje – Iako je zakoračio u osmu deceniju života, Hajrudin Hasanagić iz okoline Prijepolja ne odustaje od rada na zemlji. Na njegovom gazdinstvu povrće uspeva tokom cele godine – od paradajza i paprike, pa sve do brokolija, karfiola, luka i krompira.
Čačak – Ivanjičanin M. N. (44) iz Ivanjice pravosnažno je osuđen jer je u alkoholisanom stanju fizički napao Z.M. vozača autobusa, na autobuskoj stanici u Čačku. Incident se dogodio kada je osuđeni ušao u autobus na relaciji Beograd–Ivanjica.
.jpg&w=1920&q=72)
Novi Pazar – U samom centru grada, ispred Državnog univerziteta u Novom Pazaru, u četvrtak uveče izbila je masovna tuča u kojoj je učestvovalo više mlađih osoba.
.jpg&w=1920&q=72)
Lučani - Godinama unazad sve je teže pronaći sezonske radnike u malinjacima širom Zapadne Srbije. Nekada su studenti čekali u redu kako bi ih domaćini zaposlili tokom berbe, ali sada to više nije slučaj. Radnici se jedva pronalaze, a na plantaže stižu berači iz udaljenih delova Srbije, ali i stranci iz Indije, Pakistana. Kod Gorana Glavonjića, malinara iz dragačevskog sela Viča maline beru mladići iz Svrljiga. Alen Macura ima 21 godinu i ove sezone svoj dinar zarađuje po najvećoj vrućini.

Pripadnici Vojske Srbije u petak su u Kruševcu učestvovali u obeležavanju Vidovdana - 28. juna.

Podgorica – Dva muškarca iz Podgorice uhapšena su zbog sumnje da su brutalno pretukla starijeg muškarca i opljačkala staricu.

Arilje – Usled nepovoljne hidrometeorološke situacije, sušnog perioda i izuzetno visokih temperatura, u svim mernim zonama Javnokomunalnog preduzeća „Zelen” Arilje prisutni su znaci povećane potrošnje vode, te je iz tog razloga ovo JKP prinuđeno da u određenim vremenskim periodima gasi pojedine rezervoare, navode iz štaba za vanredne situacije opštine Arilje.

Čačak - Tokom večernjih sati na starom putu za Kraljevo u selu Zablaće kod Čačka došlo je do teško saobraćajne nezgode kada se sudarilo nekoliko vozila. Dve osobe su povređene i kolima Hitne pomoći prevezene u Opštu bolnicu u Čačku.

Čačak - Na starom putu Čačak–Kraljevo, u mestu Zablaće, dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala tri putnička vozila.
Bijelo Polje – U zajedničkoj akciji policije i Uprave carina Crne Gore, na putu Dobrakovo – Bijelo Polje, otkriven je pokušaj krijumčarenja akcizne robe u teretnom vozilu podgoričkih registarskih oznaka, kojim je upravljao M.Lj. iz Podgorice.

Herceg Novi, Kotor - Čitav region bruji o tome da se u hercegnovskom zalivu pojavio kit. Ta informacija je potvrđena i iz Instituta za biologiju mora iz Kotora. Kako kažu, reč je o retkoj pojavi za ovaj deo Jadranskog mora, ali ne i bez presedana.
.jpg&w=1920&q=72)
Lučani, Požega - Do otvaranja auto – puta Miloš Veliki od Pakovraća do Požege ostalo je manje od sedam dana. Masivni građevinski radovi su kompletno završeni i trenutno je sva pažnja preusmerena na testiranje elektronskih i telekomunikacionih sistema u tunelima Laz i Munjino brdo.

Čajetina – Najveća turistička atrkacija na Zlatiboru, Gold Gondola počela je ovu letnju sezonu i to sjajnom manifestacijom koja je održana na Međustanici, uz autentičnu umetničku postavku, bogat gastronomski program i najavu značajnih planova za razvoj ove turističke destinacije.
Primajte najnovije vesti direktno na email