Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 19609 objavljenih

Čačak – Loznička reka u Čačku mnogo puta do sad napravila je probleme stanovnicima Čačka, a uz oštećenje obale, nastalo u poplavama 2018. godine, tada je došlo i do oštećenja saobraćajnice i gasovoda, zbog čega se krenulo u rešavanje ovog problema.

Gornja Trepča – U mestu Gornja Trepča kod Čačka odigrala se prava drama kada je paraglajder, usled jakih udara vetra, izgubio kontrolu i završio zaglavljen u krošnji drveta na visini od čak 15 metara.

Kraljevo– Na Ibarskoj magistrali, na putnom pravcu Kraljevo–Raška, danas oko 17 sati dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala dva putnička automobila. Udes se dogodio u mestu Progorelica, a u ovoj nezgodi dve osobe su povređene.

Čačak – U zaseoku Sretenovići u selu Miokovci kod Čačka izbio je veliki požar koji je zahvatio više hektara niskog rastinja, a zbog jakog vetra širi se ogromnom brzinom i preti da ugrozi obližnja domaćinstva.
.jpg&w=1920&q=72)
Žabljak - Nacionalni park Durmitor u Crnoj Gori pre nekoliko dana dobio je još jednog zvaničnog stanovnika. Stručni tim Centra za zaštitu i proučavanje ptica Crne Gore, uz podršku kolega iz Nacionalnog parka Durmitor i Parka prirode Piva, uhvatio i obeležio medveda GPS/GSM ogrlicom u okviru projekta ForestConnect. U akciji hvatanja su učestvovali zaposleni NP Durmitor – Bojana Badnjar, Miladin Kasalica i Lazar Kaljević, rendžer Ivan Krunić iz PP Piva te Miroslav Raonić iz Lovačkog društva Durmitor.

Pisak – Veliki šumski požar izbio je rano jutros na primorju u Hrvatskoj u blizini grada Pisak, a vatra se zbog vetra brzo širi. Putevi su zatvoreni, kupači sa pojedinih plaža evakuisani, a u gašenje vatrene stihije uključene su i helikopterske jedinice.

Čačak – Na teritoriji Čačka došlo je do još jednog incidenta kada je u ulici Stoje Tošića danas izgorelo telo polupodzemnog kontejnera, čime se nastavlja niz požara na reciklažnim i standardnim kontejnerima u gradu. Samo u poslednjih nekoliko nedelja zabeleženo je nekoliko zabrinjavajućih slučajeva.
.jpg&w=1920&q=72)
Cetinje - Na Cetinju policija je oduzela od jedne osobe četiri puške, gasni pištolj i preko 200 komada municije u nastavku aktivnosti koje se prioritetno sprovode u okviru nacionalnih oblasti u cilju sprečavanja nasilja i zloupotrebe vatrenog oružja, a koje se nerijetko zloupotrebljava i za izvršenje teških krivičnih djela.

Kragujevac – Živorad Nešić Džada, bivši gradonačelnik Kragujevca i dugogodišnji direktor preduzeća „Žitoprodukt“, preminuo je u svom Kragujevcu.

Čačak – Ogroman broj automobila, a jako mali broj parking mesta dugogodišnji je problem grada na Moravi. Sada stiže sjajna vest za sve vozače jer je pored Doma učenika u Čačku, u neposrednoj blizini gradskog bedema, u toku izgradnja novog parkinga.

Prijepolje – Neobičn prizor iznenadio je stanovnike Prijepolja koji su u Parku narodnih heroja osim velikog broja šetača i rekreativaca primetili i jednog nezvanog gosta – lisicu.

Užice - Na magitralnom putu Užice - Požega u mestu Uzići tokom popodnevnih sati došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj je učestvovalo više vozila.

Kragujevac – U toku su radovi na izgradnji severne obilaznice oko Kragujevca. Ova brza saobraćajnica biće duga 22 kilometra, projektovana za brzinu do 100 kilometara na čas i imaće ukupno pet petlji, kao i 25 infrastrukturnih objekata, uključujući mostove, nadvožnjake i podvožnjake.

Čačak – U selu Rakova kod Čačka izbio je požar koji je trenutno u razbuktaloj fazi i nekontrolisano se širi.

Čačak – Sitno se odbrojava do zvaničnog početka leta, a najtoplije godišnje doba već je počelo u gradu na Moravi. Bazeni u Čačku već na samom početku sezone beleže veliku posećenost, a posetioce dočekuju spremno osoblje i provereni uslove za bezbedno uživanje.

Ulcinj– Policija je rasvetlila pokušaj ubistva koji se dogodio juče popodne u Donjem štoju. Zaposleni jednog ugostiteljskog objekta, osamnaestogodišnji E.M. iz Rožaja, napadnut je oko 16 časova ispred lokala i tom prilikom zadobio ubodnu ranu u leđa.

Bar - Službenici Sektora granične policije su, u aktivnostima usmerenim na otkrivanje, suzbijanje i sprečavanje svih oblika prekograničnog kriminala, lišili su slobode ruskog državljanina i pronašli skupoceno vozilo sa Interpolove poternice.
.jpg&w=1920&q=72)
Beograd – Vlada Republike Srbije i Ministarstvo spoljnih poslova uspešno su organizovali bezbedan povratak srpskih državljana evakuisanih iz ratom pogođenog Izraela.

Kragujevac – Tokom prethodna 24 časa, ekipe Zavoda za urgentnu medicinu u Kragujevcu imale su pune ruke posla, sa ukupno 48 terenskih intervencija, od čega su 27 obavljene tokom dana, a 21 u noćnim satima.

Čačak – Usled visokih temperatura i perioda bez kiše, problem sa vodosnabdevanjem ponovo postaje aktuelan. Najveći problem prave pojedinicki koji ne racionalno troše vode, stoga iz JKP „Moravac“ u Mrčajevcima apeluju na svoje korisnike vodovoda da racionalno troše vodu.
Primajte najnovije vesti direktno na email