Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 24646 objavljenih

Чачак - Набујала Западна Морава однела је 100 метара гасовода и то је разлог зашто цела територија Чачка је остала без снабдевања овим енергентом, рекао је министар рударства и енергетике у Влади РС Александар Антић који је одмах по сазнању о хаварији дошао на лице места.

Чачак – Горња Горевница – Фудбалски клуб Јединство из Горње Горевнице код Чачка поново, као у низу ранијих година, приређује јединствену утакмицу на нашим просторима.

Ивањица – Брана на Моравици у центру Ивањице издржала је водену стихију, ситуцаија је тренутно под контролом и Градски парк није поплављен. Међутим, река је направилаалармантну ситуацаију у МЗ Буковица у насељу Шуме, јер мост је прво урушен, а затим га је бујица потпуно однела. „Проблем је велики јер је то велико насеље, са доста стамбених и привредних објеката, људи се баве откупом малина, имају и две шиваре. Не постоји никакав алтернативни прелаз и сви који живе у том делу практично су одсечени од света. Постоје два моста низводно низ Моравицу, али су и они затворени за саобраћај, док се не уради детаљан преглед, људи га не смеју користити. Једино могу у Приликама да пређу, а то значи да се возе десетине километара“, изјавио је за РИНУ, заменик председника општине Ивањица, Момчило Митровић.

Бајина Башта – Изливањем Рогачице и Гвоздачке реке у Бајиној Башти потпуно су уништени рибњаци који су се налазили на њиховим обалама. Мештани кажу да је стање доста горе и алармантније, него што је то било пре шест година, када су Србију такође задесиле велике поплаве. „Ту катастрофу смо некако превазишли, али сада нам је још теже. Цео рибњак је остао без воде, млађ се угушила, једино што смо део пастрмке успели да пребацимо у други рибњак који се налази код Нове Вароши. То је једино што смо успели да спасимо, још увек не можемо да проценимо колика је штета, знаћемо кад се вода повуче“, рекао је за РИНУ Бојан Јованчић из села Рогачица.

Чачак – Након пристиглих 22 резултата, у Чачку су потврђена још три позитивна случаја на корона вирус. У питању су два мушкарца и једна жена средњих година, који су били у директном контакту са раније зараженим лицима.

Чачак - Јутрос око четири сата чула се јака детонација, која је пробудила мештане улице Никола Тесла у Индустријској зони, када је цев од гасовода експлодирала.

Ужице - Од последњег извештаја, на подручју Златиборског округа, потврђено је још шест нових случајева позитивних на COVID-19 – пет из Ужица и један из Сјенице. Од почетка епидемије до данас укупно је потврђено 242 случаја инфекције COVID-19. Највећи број заражених је у Ужицу 80, Бајиној Башти 33, Ариље 23, Сјеница 23, Пожега 21, Прибој 19, Нова Варош 16, Чајетина 14, Пријепоље 10, Косјерић 3. РИНА

Лучани - Дан након поплава се показало да систем одбране, односно бедеми у Дљину и Ђераћу врше функцију за коју су направљени. Успели су да задрже Бјелицу у свом речном кориту и буквално ниједна кућа у том делу и индустријској зони није поплављена, рекао је председник Општине Лучани Миливоје Доловић.

Косјерић - Председница Владе, Ана Брнабић изјавила је приликом посете Косјерићу, да је поплава и изливање реке Скрапеж могло бити избегнуто и да је главни кривац - људски фактор. "Држава је најавила екстремне падавине и опасност од поплава, издата је експлицитна наредба да се са моста који се ради уклоне скеле. То није учињено. Направљена је брана и све је поплављено. Извођач радова игнорисао је нашу наредбу, због тога мора да сноси одговорност. Ово у Косјерићу није морало да се деси, могло је да буде избегнуто, али због бахатости појединца имамо огромне штете", изјавила је за РИНУ Брнабић. РИНА

Косјерић - Најтежа ситуација у Косјерићу је у самом центру општине где су поплављени стамбени, трговински, угоститељски објекти, као и дечији вртић, а вода је однела и скеле на мосту који је у реконструкцији. Косјерић је посетила и председница Владе РС, Ана Брнабић. РИНА

Чајетина – Након отварања граница партенери из француске фирме Пома стигли су на Златибор и раде на терену у циљу завршетка радова на Голд Гондоли. Подршка и координација француских инструктора са локалним тимом извођача наставља се на монтажи машинске собе. Радови подразумевају монтажу редуктора, погонских мотора, пратеће опреме као и дизел агрегата за резервно напајање. Током боравка на Златибору, спровешће контролу свих изведених радова на станицама као и радова на линији носећих стубова, у склопу припрема за технички преглед.

Ивањица - Општина Ивањица прогласила је ванредно стање. На територији ове вароши прорадило је шест клизишта дуж државног пута, четири моста је однела вода. Поплављено је 30 домаћинстава у насељу Кртице, a 10 у Осоници. Вода је однела штале, стругаре дуж Моравице. Ивањица је остала и без пијаће воде, јер је водозахват поплављен.

Чачак – У Чачак су пристигли резултати за осам узорака исви су негативни на корона вирус, а очекују се резулатати за још седам тестова, сазнаје агенција РИНА. У Општој болници у Чачку је хоспитализовано шест пацијената и сви имају блажу клиничку слику. Тренутно је у Моравичком округу заражено 18 особа, 15 из Чачка и три из Горњег Милановца. РИНА

Лучани – Водена бујица у драгачевском селу Вича потопила је на десетине домаћинстава. Вера Пајић целу ноћ је провела штитећи свој дом џаковима песка, али безуспешно. "Тек сто смо средили и окречили, надошла Бјелица је поново све однела. Ово је горе него прошле године. Вода нам је ушла у кућу и гаражу, покушала сам да заштитим, али нисам успела. Поплава ми је унистила кућне апарате и намештај. Живим сама и нећу моћи да се опоравим од овогодишње непогоде", рекла је кроз сузе Вера. Чачак Према првим информацијама излила се и река Чемрница у Чачку, на шта су грађани били упозорени.

Ивањица - Незабележено невреме у Ивањици је направило алармантно стање, према речима председника општине Зорана Лазовића ниво Моравице је незапамћен. „Више стотина кућа је поплављено, једно домаћинство је евакуисано. Велики број привредних субјеката је под водом Пегаз, Ива брест и многи други. Приградским насељима теку реке воде најкритичније је у насељу Кртиница код Шпика и у насељу Луг у Црњеву. Доста путних праваца је одсечено као према Осоници, Придворици, Грабовици и Шумама. Регионални пут Ивањица - Ариље је одсечен. Вода све носи и мостове и бетонске стубове”, рекао је Лазовић додајући да ће у току дана прогласити ванредно стање. У селу Камењача вода је однела целу шталу са животињама. На терену су ЈКП „Ивањица” као и Путеви Ивањица. РИНА

Гуча –Водена бујица опколила је на десетине домаћинстава у Гучи. Иако су упозорени на могућност поплава, скоро сви мештани остали су преко ноћи у својим домовима. Ватрогасне јединице спроводе акцију евакуисања појединих породица. „Мајка која је сама у кући са дететом ме је позвала у помоћ. Вода им све више навире унутра и немоћни су. Морају бити изведени на сигурно“, рекао је Ненад Лазовић за РИНУ, који је позвао ватрогасце спасиоце из Чачка.

Ужице - Од последњег извештаја, на подручју Златиборског округа, потврђено је још шест нових случајева позитивних на COVID-19 – четири из Ужица и по један из Косјерића и Нове Вароши.

Ивањица - Набујала река Моравица однела је два моста, на деоници пута за Шуме и за Мојсиловиће. Клизиште које се појавило на магистралном путу Ивањица - Голија угрозило је 20 так домаћинстава.“ Евакуисали смо неколико домаћинстава услед клизишта, а река Моравица ушла је у неколико домаћинстава у Међуречју, вода је у кућама до једног метра”, каже за ГЗС Момчило Митровић, заменик председника општине. Он је додао да су на територији општине Ивањица поплавњени и поједини привредни субјекти и да су екипе на терену, како би се штете што пре санирале.

Лучани – Услед изливања Бјелице и њених притока у општини Лучани проглашена је ванредна ситуација. „Поплављено је преко седамдесет домаћинстава у Гучи, због велике количине воде не можемо да приђемо тим кућама. На сву срећу људи су били у приправности, због најављених падавина, нико није животно угрожен. Систем одбране у доњем току Бјлеице добро функционише и за сада нема опасности од изливања у Ђераћу и Дљину“, изјавио је за РИНУ председник општине Лучани, Миливоје Доловић.

Лучани - Обилне падавине које су захватиле целу Србији у општини Лучани, ноћас после поноћи, изазвале су изливање Живичке, Тијањске и реке Горушице.
Primajte najnovije vesti direktno na email