Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 23530 objavljenih

Bijelo Polje - Tokom popodnevnih sati došlo je do kolapsa u saobraćaju u pograničnom pojasu između Srbije i Crne Gore, na graničnom prelazu Dobrakovo.

Čačak – Jako olujno nevreme praćeno vetrom tokom popodnevnih sati pogodilo je Čačak. Usled siline nevremena na nekoliko lokacija stabla su iščupana iz korena.

Arilje - Tokom noći u širem centru Arilja došlo je do saobraćajne nezgode kada su se sudarili kamion i automobil saobraćajne policije.
.jpg&w=1920&q=72)
Čačak – Na radost velikog broja građana Čačka na teritoriji ovog grada biće proširena gasovodna mreža. Na sednici Gradskog veća usvojen je trogodišnji Program gasifikacije grada, a njegova realizacija podrazumeva projektovanje i izgradnju distributivne gasovodne mreže za period od 2025. do 2028. godine čime se stvaraju uslovi za priključenje individualnih domaćinstava, privrede i javnih potrošača na prirodni gas kao energent na celoj teritoriji grada Čačka.

Bajina Bašta – Najlepša uspomena iz detinjstva mnogih mališana iz Srbije svakako su letovanja na Mitrovcu na Taru. Decenijama ovo dečje letovalište jedno je od najlepših i najposećenijihi.

Topola - U teškoj saobraćajnoj nesreći koja sw dogodila kod Topole život je izgubio muškarac star 75 godina, dok je njegova supruga (72) zadobila lakše povrede.

Kotor - U naselju Zlatne njive u Kotoru večeras je došlo do pucnjave u kojoj je smrtno stradao R.K. (44) iz Kotora. On je ranjen vatrenim oružjem i ubrzo preminuo u bolnici.

Užice - Još jedan veliki požar izbio je tokom dana na teritoriji grada Užica. Nakon što je gorela kuća u Krađorđevoj ulici, zapalila se još jedna kuća i to u selu Buar.

Kragujevac - U prepodnevnim satima u Atinskoj ulici, ispred broja 14, izbio je požar na polupodzemnom kontejneru koji je potpuno uništen u vatrenoj stihiji.

Lučani – U znak priznanja za izuzetne rezultate, u Lučanima je danas održan svečani prijem za vukovce i đake generacije iz osnovnih i srednje škole sa teritorije opštine.

Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava javnost da je juče 28. avgusta 2025. godine, prilikom redovnog razvrstavanja pošte u zgradi Vlade Republike Srbije, uočena koverta naslovljena na potpredsednika Vlade i ministra unutrašnjih poslova Ivicu Dačića.

Kragujevac – Tokom prethodna 24 sata ekipe Zavoda za urgentnu medicinu u Kragujevcu obavile su ukupno 48 intervencija na terenu, od kojih je 32 bilo tokom dana i 16 tokom noći.

JP „Putevi Srbije" obaveštava javnost da se tokom predstojećeg poslednjeg vikenda u avgustu, zbog početka školske godine i povratka turista sa godišnjeg odmora očekuje pojačan intenzitet saobraćaja na putevima u Srbiji.

Užice – Tokom jutarnjih sati veliki požar zahvatio je porodičnu kuću u Karađorđevoj ulici u Užicu. - Plamen je obuhvatio krovnu konstrukciju i gornji sprat stambenog objekta, a gust dim nadvio se nad čitavim naseljem, kaže za RINU jedan od očevidaca.

Čačak - Ovčarsko - kablarska klisura poznata po velikim srednjovekovnim svetinjama, nestvarnoj lepoti, ali i pećini Kađenica u kojoj su Turci ugušuli 300 Srba, među svojim stenama krije još jednu tajnu. Ako je verovati podacima iz arhivske građe, pisanju britanske štampe, ali i pričama starijih meštana na ovom području zakopano je četničko blago koje je Draži Mihajloviću poslala britanska vlada tokom Drugog svetskog rata.
.png&w=1920&q=72)
Podgorica - Službenici Uprave policije su u Podgorici locirali, identifikovali i lišili slobode lice za koje se sumnja da je planiralo izvršenje teškog krivičnog dela.

Kragujevac – U okviru Plana kontrole zdravstvene ispravnosti namirnica sa gradskih pijaca u Kragujevcu je izvršeno uzorkovanje kokošijih jaja i voća radi provere mikrobiološke i hemijske bezbednosti.

Čačak - Moždani udar postao je vodeći uzrok smrtnosti u Srbiji, sa alarmantnim statistikama koje pokazuju da se svakih 15 minuta neko suočava sa ovim ozbiljnim zdravstvenim stanjem, dok na svakih sat vremena jedna osoba izgubi život. Iako se dugo verovalo da je reč o bolesti starijih, poslednjih godina sve češće pogađa i ljude između 18 i 50 godina.

Beograd - Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu uhapsili su vozača autobusa M. T. (61) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teška dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja.

Čačak – Godinu dana nakon smrti neprežaljene rok legende Bore Đorđevića grad Čačak i porodica postavili su spomenik na grobu legendarnog frontmena “Riblje čorbe“ na Gradskom groblju u Čačku.
Primajte najnovije vesti direktno na email