Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 24981 objavljenih
Novi Pazar - Intezivnim radom inspektora novopazarske policije, lišen je slobode M. J. (1988) iz ovog grada, dok je nalogu nadležnog tužilaštva protiv dvadesetosmogodišnjeg muškarca iz Novog Pazara podneta krivična prijava, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.

Topola – Veliki je broj onih koji u potrazi za boljim životom i trbuhom za kruhom, napuštaju svoja ognjišta na selu i odlaze u veće gradove. Ali, tu su i oni poslednji Mohikanci koji ne odustaju od poljoprirede i žive od svog rada, ali i od onoga što im je priroda dala. A, priroda je u selima oko Topole bila i te kako darežljiva pa i ne treba da čudi što ovaj kraj nazivaju srpskom Toskanom.
Prijepolje - Saobraćajna policija u Prijepolju isključila je iz saobraćaja pedesettrogodišnjeg vozača „folksvagena“ koji je u gradu vozio sa 2,83 promila alkohola u organizmu.

Lučani - Neobična krađa dogodila se u Lučanima kada su za sada nepoznati počinioci sa mesta na kom je bio parkiran ukrali bager. Građevisnka mašina bila je angažovana na izgrandji deonice auto-puta i pripada privatnoj firmi iz Požege. Sve se dogodilo tokom noćnih sati.

Užice - Za najpopularniji voz u Srbiji, nema pauze ni tokom zime. Od 23. decembra "Nostalgija" ponovo počinje da jezdi šinama na relaciji Mokra Gora – Jatare – Mokra Gora, a cena karte je 800 dinara.
Podgorica - Tokom jutarnjih časova na mail adresu Oš "Maksim Gorki" u Podgorici stigla je dojava da se u ustanovi nalazi bomba. Svi đaci i zaposleni su odmah evakuisani iz zgrade.

Lapovo - Jedna osoba zadobila je teške telesne povredene u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila na samom isključenju za Lapovo, na autoputu Beograd - Niš.

Prijepolje - Srpska svetinja skrivena daleko od radoznalih pogleda nalazi se u mestu Brodarevo kod Prijepolja. Manastir Davidovica podignut je na temeljima vizantijske bazilike u 13-om veku. Danas ovaj hram čuva posmrtne ostatke tri potomka loze Nemanjića, čiji grobovi su u nekoliko navrata pljačkani.

Lučani - Uprkos tome što živimo u XXI veku, u takozvanom dobu veštačke inteligencije, iako izgleda, ipak nije ni malo jednostavno napraviti „rupu na saksiji”. To dokazuje Aleksa Radovanović iz Lučana, koji je zajedno sa svojim ocem konstruisao i osmislio mašinu za bušenje istih.
Čačak - Pred nama su dani daivanja i sreće, a troje đaka čačanske Gimnzije pokazali su da imaju veliko srce i da misle na one koji u vreme ovih prazničih dana ipak nemaju ono što im je potebno. Vođeni nekim sličnim humanim idejama oni su odlučili su da pomognu sugrađane koji su slabijeg imovnog stanja. Naime, oni su na platou ispred Gimnazije postavili Tablu humanosti gde su okačili kese sa osnovnim životnim namirnicama.

Čačak - Na regionalnom putu Čačak - Guča u blizini Karaule došlo je do lančanog udesa, kada su se sudarila dva putnička automobila i jedno kombi vozilo.

Topola – Posle kratke i teške bolesti preminuo je poznati trener iz Topole, Marjan Torbica u 61. godini života.
.jpg)
Čačak - Vernici u Srbiji danas obeležavaju jednu od najvećih krsnih slava Svetog Nikolu, za ovu slavu važi pravilo da pola Srbije slavi, a druga polovina odlazi na slavu. Kada je u pitanju grad Čačak, prema nezvaničnim procenama negde oko 30 odsto Čačana slavi Svetog Nikolu.

Prijepolje - Tokom novmebra na području Policijske uprave u Prijepolju registrovano je 36 krivičnih dela, što je za 23,40% manje u odnosu na isti period prethodne godine. Od ukupnog broja registrovanih krivičnih dela 30 krivičnih dela je opšteg kriminaliteta, što je 13 krivičnih dela manje u odnosu na isti mesec prethodne godine.

Čačak - Tokom večernjih sati na Ibarskoj magistrali u blizini Mrčajevaca došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj je povređeno sedam lica.
Jagodina - Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Svilajncu, brzom akcijom, rasvetlili su tešku krađu i uhapsili Ž. J. (1981) iz okoline Svilajnca zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio to krivično delo.

Čačak - Grad na Moravi danas je proslavio svoj dan, a povodom 18. decembra održana je Svečana sednica Skupštine grada u sali Kulturnog centra. Gradonačelnik Čačka Milun Todorović pozdravio je sve prisutne i čestitao laureatima dodajući da kroz njih pokazujemo ko smo i kakvi smo.

Podgorica - šest beba obolelo je od velikog kašlja na teritoriji Crne Gore, a od početka novembra prijavljeno je 129 slučajeva obolevanja od ove bolesti.

Čačak - Veštačka inteligencija polako ulazi u svaki segment našeg života, a da njen razvoj tek sledi najbolje pokazuju nove generacije mladih naučnika koji i te kako znaju svoja znanja da primene u praksi.
.jpg)
Prijepolje - Veliki broj stanovnika na teritoriji opštine Prijepolje tokom pethodnog perioda imali su problem sa napajanjem električnom energijom. Kako bi se ove muke svele na minimum Elektrodistribucija Srbija završila je izgradnju trafo-stanice 35/10 kV Velika Župa u Prijepolju, koja će proširiti kapacitete za priključke i unaprediti kvalitet napajanja električnom energijom za domaćinstava i privredu u blizini granice sa Crnom Gorom.
Primajte najnovije vesti direktno na email