Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 24883 objavljenih

Kragujevac - Pripadnici saobraćajne policije u Kragujevcu zaustavili su i isključili danas iz saobraćaja dvojicu vozača zbog nasilničke vožnje.

Čačak - Danas kada se većina domaćica odlučuje za moderne tehnike farbanja uskršnjih jaja, Udruženje žena „Evgenija” iz Ježevice okupilo se da za ovaj Vaskrs jaja boje tradicionalnom metodom, a u tome su im pomogli i najmlađi meštani ovog sela podno Jelice. Mališani već znaju da svaka travka čini jaje posebnim. "Pokušavamo da nađemo detelinu sa četiri lista, jer se jaje tako ukrašeno posle smatra amajlijom. Zatim su jako lepe za šaranje, bele rade i slične tracčice. Volimo ove običaje, koje nam prenose naše bake i sa radošću farbamo jaja", kažu mališani iz Ježevice.

Zlatar - Nakon uspešne zimske sezone, planina Zlatar još jednom dokazuje da sezona na ovoj sve popularnijoj turističkoj destinaciji sada traje 365 dana u godini. Mesecima unapred skoro svi smeštajni kapaciteti za predstojeće vaskršnje praznike bili su popunjeni, a sada se traži i krevet više. Nepregledno prirodno bogatsvo, mali stepen urbanizacije, čist vazduh i zdrava hrana faktori su koji doprinose sve većem razvoju srpske lepotice.

Čačak - Najradosnijem hrišćanskom prazniku, prethodi najtužniji dan u godini a to je Veliki petak. Simbol Vaskrsa su ofarbana jaja, jer se veruje da je jaje koje je Bogorodica donela na Hristov grob postalo crveno, pošto su nevernici smatrali da će on oživeti ukoliko jaje pocrveni. Zato se ona mahom farbaju tom bojom, naročito prvo, koje ima veliki značaj u našoj kulturi, ono čuva dom i porodicu do naredne godine, tj Vaskrsa.

Čačak - Privredni sud u Čačku otvorio je stečajni postupak nad stečajnim dužnikom „CER AD Čačak zbog trajnije nesposobnosti plaćanja.

Ivanjica – Na današnji dan pre dve decenije bombardovana je satelistka stanica u Prilikama kod Ivanjice, koja je bila ponos bivše Jugoslavije. Puštena u rad pre pola veka, 07. Juna 1974. godine bila je prva zemaljska satelitska stanica koja je omugućila Jugoslovenima komunkicaionu vezu sa celim svetom. Međutim, nije odolela neprijatelju te ratne 1999. godine.

Čačak - Da i unutrašnjost Srbije ide u korak sa Beogradom, a u nekim segmentima možda je čak i jedan korak ispred, najbolje dokazuje super brzi punjač za električna vozila koji je postavljen na obilaznom putu oko Čačka. To je trenutno jedan od najbržih punjača za električna vozila u čitavoj Srbiji, a od velike koristi biće svim vozačima koji prolaze ovim delom naše zemlje.

Čačak - Sve je više zatvorenih kućnih pragova, ugašenih ognjišta, a brojne seoske kuće u Srbiji prepuštene su zubu vremena. Prema zvaničnim prodacima na teritoriji zapadne Srbije u seoskim sredinama na žalost primetan je sve veći broj premnulih, nego novorođenih. Na groblju u podjeličkom selu Slatina, u zaseoku Čardak, koje godinama održava Zoran Tutunović meštanin tih krajeva, ističe da je primetan veći broj sahrana nego krštenja.

Ivanjica - Iako je proleće u punom jeku, na pojedinim planina snega još uvek ima za izvoz. Takva situacija upravo je na najvišim vrhovima Golije, na kojoj je tek sad usled malo boljih vrmenskih uslova nastala prava zimska idila, a pejzaži su kao iz bajke.

Priboj – Bratstvo pravoslavne omladine iz Priboja, Sveti Despot Stefan Lazarević, uspešno je privelo kraju još jednu Vaskršnju akciju prikupljanja pomoći porodicama slabijeg imovnog stanja.

Gornji Milanovac / Topola – Prošle godine u mnogim ribarnicama bilo je nestašice ribe, međutim, ove godine situacija je dosta bolja i za posne slave domaćini nisu imali problem gde nabaviti osnovnu namirnicu na slavskim trpezama. Sutra je veliki praznik kada se obavezno posti, stoga u ribarnicama već danas su ogromne gužve.

Čačak - Jedan od najpoznatijih srpskih reportera i autor emisije "Nećete verovati", Gvozden Nikolić, najverovatnij će ići 70 dana u zatvor jer se suprostavio napadima jedne facebook grupe i lokalnog čačanskog portala na Dragana Stojkovića Piksija, Novaka Đokovića i legendarnog košarkaša Radmila Mišovića. Nikolić je u svom autorskom tekstu samo označio ko su kreatori vređanja ovih sportskih legendi na društvenim mrežama, zbog čega je administrator te facebook grupe novinara i reportra tužio Višem sudu u Beogradu.

Ljubovija - Lokalni putevi u selima Gornja Trešnjica i Vrhpolje su asfaltirani u dužini od 500 metara. Vrednost radova koje izvodi PZP „Valjevo“ je pet miliona dinara. Asfaltiran je put prema Jovićima u Gornjoj Trešnjici i Ridovi (Vrhoplje) prema Čapariću. Asfaltiranjem ovih puteva rešen je problem najkritičnijih deonica i meštani će od sada put moći da koriste u svim vremenskim uslovima, a preostali deo puta biće mnogo lakši za održavanje.
.jpg)
Čačak – Dobrog šegrta je teško naći kada su zanatski poslovi u pitanju, a Borislava Lukić iz mesta Loznica kraj Čačka, pomoćnika je pronašla, verovali ili ne u jednom mačku. Pred vaskršnje praznike mačak Milisav i Borislava vredno rade na najlepšim dekoracijama za prazničnu trpezu. Konci pastelnih boja koje Borislava Lukić veštim rukama koristi, a veselo ih mrsi prvi pomoćnik Milisav stvaraju originalne dekoracije za vaskršnje praznike.

Prijepolje – Početkom maja kreće izgradnja nove tridesetpetokilovoltne trafostanice u Velikoj Župi, nadomak Prijepolja čime će biti obezbeđeno sigurnije napajanje objekata električnom energijom, i steći će se uslovi za priključenje novih korisnika na energetsku mrežu. Investicija vredna više od 250 miliona dinara biće finansirana iz republičke kase, posao je poveren beogradskoj firmi “Montprojekt”.

Nova Varoš - Onaj ko misli da je rabadžijski posao nestao sa našeg podneblja, gorko se prevario. Još uvek ima dosta onih koji na težački način pošteno zarađuju svoj dinar. Njihovi volovi zlata su vredni i na njih gledaju kao na članove svoje porodice. Sa prvim prolećnim danima počinje njihova nova radna sezona, a pre nego što krenu u duboke šume kako bi izvlačili drva, volovi se moraju adekvatno opremiti, ali i propisno obuti. Slobodan Lečić iz novovaroškog sela Amzići koji je rabadžijski posao nasledio u ranom detinjstvu, predvodnik je odabrane čete gorštaka koji svake godine organizuju mobu kako bi se volovi potkovali. Nakon toga njegovi Raško i Cvetko su spremni.

Prijepolje – Za sada nepoznati počinioci upali su u turistički info-centar Turističke organizacije Prijepolje koji se nalazi nedaleko od manastira Mileševa i opljačkali ga. Iz ovog objekat odnetu su solarni paneli, akumulatore i drugu vrednu opremu.
Kragujevac - Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kragujevcu uhapsili su N. Z. iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nasilničko ponašanje.

Čačak - Nakon dugogodišnjeg tavorenja i dugova Fabrika reznog alata u Čačku pala je u stečaj, a na Javnom nadmetanju održanom u Beogradu kupac dela ovog neadašnjeg giganta je Atenik komerc takođe iz Čačka i to za 250 miliona dinara.

Ćuprija - Nasilje u porodici prema ženama i deci je višegodišnji problem koji Srbija pokušava da kroz primenu zakona i edukaciju smanji. Ipak sve češće kao žrtve porodičnog nasilja pojavljuju se i muškarci, iako se oni retko odlučuju da to i prijave. Upravo zbog ovog problema, na koji se isto kao kad je u pitanju nasilje nad ženama u većini slučajeva ćuti, u Ćupriji je otvorena Sigurna muška kuća. Dušan Trifunoć prvi u Srbiji osnivač je sigurne kuće za muškace jer smatra da su i njima podjednako ugrožena prava. Tvrdi da su muškarci diskriminisani iako je njihova uloga u stvaranju porodice podjenaka, ali i u svim ostalim obavezama u držvi u društvu.
Primajte najnovije vesti direktno na email