Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 24810 objavljenih

Нова Варош - Са Златарског језера, препознатљиве тиркизне боје и једне од највећих туристичких атракција у Србији претходних дана стижу сабласне слике. Ниво воде драстично је смањен, а на простору где се некада могло само чамцем сада се може прошетати пешке или проћи аутомобилом. Последњи пут слична ситуација догодила се пре пет година и како кажу надлежни, није необична за ово доба године. Настало 60-их година прошлог века изградњом Хидроелектране Кокин Брод, која је преградила реку Увац, превасходно служи за производњу електричне енргије, стога и ниво језера зависи од Лимских хидроелектрана. Тренутна кота језера Кокин брод је 861,20 метара надморске висине, што је више у односу на водну дозволу где је минимална радна кота на 845,00 метара надморске висине.

Чачак - За мање од три месеца град Чачак добиће савремену микробиолошку лабораторију која ће служити за дијагностику помоћу PCR апарата, а превасходно ће побољшати и олакшати рад запосленима у Заводу за јавно здравље Чачак. „Током ове две године, када се боримо са вирусом корона, схватамо да све изазове можемо победити само ако непрекидно улажемо у осавремењавање опреме, нарочито у области медицине. Иако нису имали савремене апарате, наши радници ЗЗЈЗ Чачак су током пандемије радили изузетно свој посао, а са новим просторијама, и новим апаратом, биће им знатно лакше", изјавио је градоначелник Милун Тодоровић.

Златибор/ Тара - Снег који без скоро без престанка пада дуже од 24 сата на подручју Златибора и Таре отежава саобраћај на магистралним путевима. Највећи проблем, поред снега, праве возачи теретних возила који стижу из земаља са топлијом климом попут Турске и Црне Горе, јер на пут ка планинским превојима крећу без адекватне зимске опреме. "Трудимо се да путеве одржимо проходним иако снег константно пада. Посао путарима отежавају несавесни возачи који крећу на пут неопремљени за зимске услове вожње. Три турска камиона због неодговарајућих пнеуматика на деоници ка Златибору остали су заглављени. Са тим проблемом се суочавамо свакодневно. Стога је од јутрос на снази забрана саобраћаја за сва теретна возила преко Борове Главе, Кадињаче и ка Тари", изјавио је за РИНУ Ален Мушановић из ЈП "Путеви Ужице".

Ужице – На ковид одељењима Златиборског округа тренуно је хоспитализовано 109 пацијената, а шест најтежих болесника прикључено је на респираторе у ужичкој болници. Највише хоспитализованих је у ковид болници у Крчагову 46, у Општој болници у Ужицу 24, Пожеги 18, Пријепољу 12 и Прибоју девет.

Чајетина - На путу од Златибора према Сирогојну, у селу Рожанство, у утроби Златибора налази се једна од најатрактивнијих пећина у овом региону. Сам улаз у пећину, до којег се стиже стазом од 200 степеника, одузима дах и изазива дивљење. Улаз је на 711 метара надморске висине, а сам улазни отвор је импресивних 35 метара широк и 18 метара висок. Пећина задире 1691,5 метар у планину а кроз њу протиче Трнавски поток, што је чини речном пећином. Састоји се од пет пећинских целина: светла и тамна дворана, велика сала са кадама, канал са кадама и речни канал. Стопића пећина је богата пећинским накитом пре свега сталактитима и саливима, али оно по чему је на далеко чувена су бигрене – пећинске каде.

Чачак - Око 40 камиона бројних српских превозника тренутно се налази на граничном прелазу Ђаково, између Украјине и Румуније, где су већ од петка онемогућени да пређу у суседну земљу, јер како тврде, Украјинске власти су забраниле излазак руске робе из њихове земље.
.jpg)
Чачак - На старом путу од Чачка ка Краљеву, у раним јутарњим сатима дошло је до саобраћајног инцидента у којој je путничко возило марке "голф 5", из за сада још увек не утврђених разлога слетело са коловоза и завршило у каналу. "Одмах након семафора у Трнави возач је дао гас, изгубио контролу над возилом и завршио у дубоком каналу. Сва срећа па није озбиљно повређен јер су се отворили аербегови и спасили му живот", рекао је за РИНУ један од очевидаца.

Чачак - На свим ковид одељењима у оквиру Опште болнице Чачак тренутно је хоспитализовано 17 пацијената. У респираторном центру нема пацијената, а такође нема пацијената на респиратору. У протекла 24 часа била су два пријема пацијента, док отпуста није било. У пријемно – тријажној амбуланти Опште болнице Чачак, са симптомима и знацима ковид инфекције било је 17 прегледа, од чега је осам првих прегледа.

Горњи Милановац - Већ шеснаест дана, породица Стризовић, са припадницима сектора за Ванредне ситуације и полиције, трагају за Живојином чији је нестанак пријављен пре две недеље, када је последњи пут виђен у Прељини након што је завршио са послом. "Од тренутка када смо сазнали је нестао, алармирали смо све пријатеље и познанике да нам дају било какве информације у ком правцу је могао нестати, на жалост о Живојину се и даље ништа не зна. Претражили смо и копно и реке у нади да га можемо пронаћи али узалуд. Не губимо наду да ћемо га пронаћи живог и здравог", казала је за РИНУ, сестра Сања.

Ивањица - Зима се и даље не предаје, а снег у појединим деловима Западне Србије пада током протекла 24 сата. За ноћ је на Голији пало преко 20 центиметара, а пут Преко Брдо - Одвраћеница поново је непроходан. Висина снежног покривача на овом подручју достиже и до метар, а чишћење додатно отежава јака вејавица. "Јак ветар прави сметове високе неколико метара, па и поред свих напора путара деоница је непроходна за саобрћај. Остали правци су проходни за саобрћај, нема завејаних села ни већих проблема на коловозима. Још једном апелујемо на све возаче да не крећу на пут преко Голије ка Новом Пазарз", изјавио је за РИНУ Витомир Арсовић из ЈП "Путеви Ивањица".
.jpg)
Потпредседница Владе и министарка рударства и енергетике, проф. др Зорана Михајловић, рекла је у Новом Пазару, одговарајући на питања новинара о ненајављеном обиласку радова на изградњи разводног гасовода Александровац - Брус - Копаоник - Рашка - Нови Пазар – Тутин, да је била изненађена што није било надзорног органа и да је разочарана што је само 10 одсто радова готово.

Ужице – На ковид одељењима Златиборског округа тренутно је хоспитализовано 95 пацијената, а нико од болсеника није прукључен на респиратор. У ужичкој болници хоспитализовано је шест ковид пацијената, у Крчагову 41, Пожеги 24, Пријепољу 18, Прибоју 17.

Чачак - У чачанском насељу Атеница пронађено је беживотно тело мушкарца Р.Ч. старог око 40 година. "Његово беживотно тело пронађено је у запаљеном аутомобилу. На лице места изашле су ватрогасне и екипе Хитне помоћи, али мушкарцу није било спаса. На лицу места пронађена је и флаша бензина, па се за сада само претпоставља да је можда извршио самоубиство паљењем", потврђено је за агенцију РИНА.

Чачак - На Ибарској магистрали у месту Прељина, дошло је до саобраћајне незгоде у којој су учествовала два путничка возила.

Чајетина - На магистралном путу од Ужица ка Златибору у поподневним сатима дошло је до саобрћајне незгоде која је изазвала колапс у саобраћају на овој деоници. Дугачка колона возила формирана је пре улаза у тунел, а возачи су дуже од пола сата чекали да наставе пут. "На путу је прави колапс, због снега је смањена видљивост, а саобраћајна незгода само још додатано погоршала ствари. Чекамо чистач да прође како би могли безбедно да наставимо пут, овако не смемо да се усудимо даље", каже за РИНУ један од возача.
.jpg)
Горњи Милановац - Иако српска села из дана у дан постају све празнија, са једним на обронцима Сувобора то није случај. Прањани су први по броју новорођене деце у том крају, а све је више младих који се одлучују да остану на дедовини. То показује и пример Николе Јеремића (26) који је са братом наследио посао од деде и ниједног тренутка како каже, није зажалио што не живи у граду. "Наше село смештено је између Чачка и Горњег Милановца и до центра и једног и другог колима стижемо веома брзо. Оно што је најважније јесте да пут буде у добром стању и све остало ћемо лако завршити сами и својим поштеним радом. Бавимо се угоститељством и имамо салу за прославе, а оно што свакако обећава и даје наду за опстанак јесте да је све више свадби и прослава дечјих рођендана у овом крају. Село постаје све живље и пуније", рекао је за РИНУ Никола Јеремић.

Ивањица - Припадници Министарства унутрашњих послова у Ивањици одредили су задржавање двојици мушкараца који су управљајући аутомобилима под дејством алкохола изазвали саобраћајне незгоде. Тридесетједногодишњи возач „фијата пунто“ јуче, око 13.30 часова, у месту Доње Радаљево, возилом је слетео с пута, а алкотестирањем утврђено је да је имао 2,07 промила акохола у организму, односно да је био у стању потпуне алкохолисаности. Даљом контролом утврђено је да нема издату возачку дозволу ни за једну категорију моторних возила.

Чачак - Управа за финансирање и подстицање енергетске ефикасности и Јавног позива за доделу средстава за финансирање Програма енергетске санације стамбених зграда, породичних кућа и станова који спроводе јединице локалне самоуправе, донела је решење, којим су граду Чачку одобрена средства у висини од 44.950.000 динара. "Ово је прилика да велики број наших суграђана конкурише и добије значајан новац за предвиђене мере. Замену котлова у домаћинствима, замену фасадне столарије, изградњу термичког омотача објекта и соларне панеле", рекао је градоначленик Чачка Милун Тодоровић.

Чачак - Чачанин П.В. (1938) , због симптома корона вируса био је збринут на ковид одељењу чачачнске болнице, услед чијих последица преминуо током јучерашњег дана.

Чачак – Широм Србије данас су на велике зимске Задушнице гробља пуна, али Зоран Аћимовић из Чачка је на гробљу сваки дан и то по цео дан. Он већ двадесет година ради као гробар и до сада је на онај свет испратио на стотине људи. Иако у шестој деценији, он више не броји колико је лопата земље ископао и сахранио покојника.
Primajte najnovije vesti direktno na email