Kompletan hronološki pregled najnovijih vesti — 23127 objavljenih

Ивањица - Јако невреме праћено градом погодило је села ивањичког краја. Велика штета причињена је материјална штета на пољопривредним усевима у селима Међуречје, Церова и Присоје. "И овај пут највише су страдали малињаци. Дејствовано је са девет противградних станица и испаљено 38 ракета, што је поприлично смањило материјалну штету на засадима и усевима", изјавио је Момчило Митровић, председник општине Ивањица.

Чачак - Радницима компаније Слобода који су раније позвани да овог јутра дођу на своја радна места, полиција је поново онемогућила улаз у фабрику. Према речима мештана синоћ је на овој локаци дошло до још једне јаке експлозије.

Ужице – У Општој болници у Ужицу тренутно је хоспитализовано пет ковид пацијената, а два пацијента са тешком клиничком сликом прикључен је на респираор. На одељењу ужичке интезивне неге налази се пет пацијената.

Чачак - На свим одељењима у оквиру Опште болнице Чачак, која су претворена у ковид одељења, хоспитализованo је 9 пацијенатa а 1 пацијент је на респиратору. У протекла 24 часа био је отпуст 2 пацијента, пријема пацијената није било. Од 76 узорака из Чачка позитивних је 3 , из Горњег Милановца од 14 узорака позитивних је 2 , из Лучана од 2 узорка позитивних нема, и из Ивањице од 9 узорака позитивних нема. Укупно 5 позитивних од 101 узорка. У суботу вакцинисано је укупно 210 лица, од тога првом дозом вакцине вакцинисано је 36 лица (незаказане вакцинације), а 174 лица примило је другу дозу вакцине. За последња 24 часа у пријемно – тријажној амбуланти Опште болнице Чачак, са симптомима и знацима ковид инфекције било jе 18 прегледа, од чега је 9 првих прегледа.

Потпредседница Владе и министарка рударства и енергетике, проф. др Зорана Михајловић, рекла је гостујући у јутарњем програму ТВ Прва, да је пројекат Јадар велика развојна шанса и могућност раста привреде, али да ће потписивање уговора о експлоатацији зависити од воље грађана. „Хоћемо да имамо и рудник и прераду и фабрику батерија, али и фабрику електричних возила. Немамо право да будемо неодговорни и да се бавимо политиканством. Ради се о о томе да можемо имати приход од 19 милијарди евра годишње. Претходних месеци слушамо лажи и неистине политичара који желе да обмањују јавност. Исти они који су дали решења за истраживања сада траже уговор државе са Рио Тинтом. Тај уговор не постоји. Он ће бити потписан када грађани одлуче о томе, а не људи који ово користе да уђу на политичку сцену тиме што шире страх и обмањују јавност. Референдум је најдемократскије решење“, наглашава Михајловићева.

Горњи Милановац - На отварању аеродрома "Галовићу" у септембру прошле године у месту Прањани код Горњег Милановца, чијем је догађају присуствовао и председник Србије Александар Вучић и том приликом обрећао да ће државни пут од Такова до Прањана у потпуности бити реконструисан у дужини од 25, 5 километара. Након непуних годину дана прве машине на ову деоницу пута стижу у понедењак, то је саопштио председник општине Горњи Милановац Дејан Ковачевић. "Радови ће се изводити на две или три локације на траси пута од Таковске до Прањанске варошице али биће у потпуности саниран и пут према аеродрому Галовићи где ће асфалт захватити и део изнад аеродрома. Раде се ископи, канали, насипање новог тампона тамо где је стари пут потонуо а затим фрезовање и потпуно нов асфалтни застор у дужини наведене трасе. У појединим деловима радиће се и на пеглању кривина јер су неке након вишедеценијске употребе и небриге потонулe, урадиће се хоризонтална и вертикална сигнализацију а у једном делу где то буде потребно урадиће се и заштитна ограда," казао је председник општине Горњи Милановац и нагласио да је ово још једно испуњено обећање председника државе.
.jpg&w=1920&q=72)
Топола – Припадници Министарства унутрашњих послова у Тополи ухапсили су Д. Р. (1983) из околине Тополе, због постојања основа сумње да је извршио кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја. Приликом претреса породичне куће и других просторија које користи осумњичени, полиција је пронашла и одузела аутоматску пушку, пиштољ, као и 842 комада муниције различитог калибра.

Пријепоље - На иницијативу општинског руководства одржан је састанак са представницима Дома здравља, Полицијске управе и Суда, како би се реално сагледала проблематика и нашло решење у циљу смањења плаћања и спречавања злоупотреба у исплатама штета по разним основама. На састанку су изнети подаци да се у току године појављују једна те иста лица више пута, за надокнаду штете од уједа паса, те да је једно лице чак шест пута тражило одштету.

Ужице – У Општој болници у Ужицу тренутно је хоспитализовано седам ковид пацијената, а један пацијент са тешком клиничком сликом прикључен је на респираор. На одељењу ужичке интезивне неге налази се седам пацијената.

Чачак - Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић присуствовао је данас састанку Међуресорне радне групе за уређење и развој Овчарско - кабларске клисуре где је било више речи о инфраструктурним пројектима који ће додатно преуредити ово подручје.

Млади виолиниста Јован Васић Пироманац (15) на животној је клацкалици након јутрошње саобраћајне незгоде у којој је задобио тешке телесне повреде. Како сазнајемо, Васић је са својим оцем јутрос кренуо на један музички наступ у Хрватску, када је на путу дошло до удеса. Млади виолиниста је од силине ударца пролетео кроз прозор аутомобила и према речима очевидаца летео 20 метара кроз ваздух. У незгоди је такође повређен и његов отац и како незванично сазнајемо задобио је озбиљне повреде кичме. У клиничком центру Србије лекари предузимају све како би спасили овај млади живот и надају се да ће Јоца с обзиром на своје године превазићи најтежу животну кризу иако је животно угрожен.

Чачак - На свим одељењима у оквиру Опште болнице Чачак, која су претворена у ковид одељења, хоспитализованo је 11 пацијенатa а 1 пацијент је на респиратору. У протекла 24 часа био је пријем 3 пацијента и отпуст 8 пацијената. Од 177 узорака из Чачка позитивних је 7 , из Горњег Милановца од 20 узорака позитивних нема, из Лучана од 9 узорака позитивних нема, и из Ивањице од 21 узорка позитивних нема. Укупно 7 позитивних од 227 узорака.

Нова Варош - У нововарошком селу Јасеново дошло је до несреће када је настрадао возач трактора М.П. Према првим информацијама мушкарац је настрадао кад се преврнуо трактор са којим је извлачио дрва из оближње шуме.

Пријепоље – Неколико метара високо брдо смећа, на површини од скоро 2,5 хектара, које се налазило уз саму десну обалу Лима, сада је прошлост. Санација и рекултивација четири деценије експлоатисане депоније Стањевине у Пријепољу, на магистралном путу ка Црној Гори у завршној је фази и требало би да буде готова до краја јуна. Неимари ужичких “Путева” постављају геосинтетичку глину на косинама дуж целе саобраћајнице, након чега следи пресипање земљом и садња зимзеленог растиња.

Чачак - Након серије експлозија у војној фабрици Слобода у Чачку и страха за живот, становници овог града сада страхују да ли је овај акцидент оставио последице на квалитет ваздуха. "Вршимо редовна мерења на два мерна места у нашем граду и одмах смо након тог акцидента доставили узорке у лаборатирију како би сагледаали шта су наши апарати регистровали у претходна 24 сата. Резултати су показали да нема одступања у концентрацијама загађујућих материја и то основних попут сумпор-диоксида, азот-диоксида и чађи, као ни суспендованх честица које меримо у центру града", рекла је за РИНУ др Милка Левајац из ЗЗЈЗ у Чачку.

Ужице – У Општој болници у Ужицу тренутно је хоспитализовано седам ковид пацијената, а три најтежа болесника приључена су на респираторе. У ковид болници у Крчагову смештено је 61 болесник са средње тешком и лакшом клиничком сликом.

Љиг – У атару села Лалинци код Љига појавио се незван гост који је преплашио мештане. Крупан медвед појавио се у близини кућа, а ова звер пришла је близу викендице док је власник тог објекта био у дворишту. „Тај човек повремено долази у село, викендаш је има ту плац. Чули смо да је фарбао ограду и рекао нам је да је чуо неко пуцкетање, када се окренуо, на свега пар метара иза њега био је медвед. Он је бежао до нас, како би се спасио, једва смо га смирили, човек је био избезумљен“, причају за РИНУ мештани из овог Љишког села.

Љиг - Како агенција РИНА незванично сазнаје у ромском насељу Милавац код Љига дошло је до убиства. Како се претпоставља трудна малолетница убила је свог мужа Д.С. (21), наневши му ножем тешке убодне ране. Истражниб органи обавили су увиђај, наложена је обдукција тела убијеног мушкарца, а према првим информацијама малолетница је признала злочин.

Чачак - Јаке безбедносне снаге и даље обезбеђују фабрички круг Слободе у Чачку где је синоћ дошло до низа експлозија у магацину муниције. Локални пут до насеља Придворица је и даље затворен за саобраћај док се не заврши увиђај. Грађани чије су куће у опасности су и даље евакисани. Безбедносне снаге раде и на уклањању гелера На лице места стигли су и хеликоптери Војске Србије који ће, како се претпоставља, из ваздуха избацивати одређену количину воде коју допремају како се незванично сазнаје да језера Међувршје. Ватра у магацину и даље тиња, али већ неко време нема експлозија већ неколико сати.

Горњи Милановац - Прва бензинска станица на аутопуту „Милош Велики“ у селу Соколићи, у близини наплатне рампе у Прељини отворена је крајем маја. Да је ова инвестиција била пун погодак показује и велики број грађана који су управо на овој локацији одлучили да одморе док путују ка Западној Србији. "Ово је феноменално. Неретко се дешавало да са страхом идем аутопутем јер нисам био сигуран да имам довољно горива до Љига или до Прељине. Сада је путовање релаксираније. Супруга и ја једва смо пронашли место за седење, све је било пуно. Морам рећи да је и храна одлична, а особље љубазно. Све у свему пријатна вест", рекао је за РИНУ Иван Поповић из Београда.
Primajte najnovije vesti direktno na email